Байден допоможе Зеленському, якщо він повернеться на шлях реформ, — Метью Брайза

143
Джо Байден, як новообраний президент Сполучених Штатів Америки, може допомогти главі української держави Володимиру Зеленському. Але за однієї умови

Про це заявив американський дипломат Метью Брайза.

«США будуть з Україною до тих пір, допоки Україна хотітиме стояти на стороні Заходу, замислюючись про членство у НАТО чи про те щоб слідувати спільній з нами стратегічній лінії», — зазначив передусім Брайза.

При цьому він наголосив, що з весни 2020 року Зеленський «дедалі більше відступає від реформаторського напрямку і обіцянок про відновлення балансу Вашої (української — ред.) політичної системи, яка виглядає дещо заплутаною для Джо Байдена та й для багатьох інших».

«Отож, думаю, настав час президенту Зеленському повернутися на шлях реформ», — закликав Брайза.

Але, попри те, як далі діятиме Зеленський, Байден, за словами Брайзи, неодмінно враховуватиме у своїй зовнішній політиці національні інтереси України.

«Я знаю, наскільки важливою для нього (для Байдена — ред.) є Україна. Я працював з ним особисто. Він мислить систематично та стратегічно. Його завжди турбувала російська агресія і Ви пам’ятаєте, що за правління президента Обами, віцепрезидент Джо Байден відповідав за політику США щодо реагування на вторгнення Росії в України. Йдеться й про питання анексії Криму. Він визначав, якими санкціями карати Росію. Я думаю, він продовжить свою лінію, незалежно від того, що відбуватиметься всередині політичної системи України», — підсумував Метью Брайза.

espreso.tv

Поделиться:
Загрузка...