Арабські Емірати зацікавлені придбати перспективний літак ДП “Антонов” Ан-77

378

На виставці Dubai Airshow 2017 українська делегація представила військово-транспортний літак Ан-70, на базі якого планує створити нове повітряне судно – Ан-77.

У статичній експозиції Dubai Airshow 2017 представили військово-транспортний літак Ан-70 (реєстраційний номер “02 синій”). Це повітряне судно находиться на балансі Міністерства оборони України і прилетіло в міжнародний аеропорт Аль-Мактум (Дубаї) по спецзапрошенню військового відомства.

Представники ближньосхідної країни зацікавились цим літаком, вони вже оглядали Ан-70 в Києві і запросили показати його на виставці Dubai Airshow 2017.

Програма Ан-70 закрита, так як є об’єктом російсько-українською міждержавною угодою, тому про просування і продаж Ан-70 немає мови. Між тим до літака є предметний інтерес з боку Об’єднаних Арабських Еміратів, а також може бути затребуваний в цьому регіоні, то ж українська сторона плідно працює над проектом літака Ан-77.

Співробітник “Укрінмаш” повідомив, що перспективи проекту Ан-77 (в тому числі його цивільна версія) наразі находяться в стадії детального обговорення з представниками ОАЕ.

Під час відкритого заходу, на якому ДП “Антонов” та авіакомпанія Maximus Air Cargo підписали договір по технічне обслуговування Ан-124-100, представники ОАЕ повідомили, що зацікавлені придбати 3-4 літака Ан-77 в цивільній версії, також вони були зацікавлені транспортним літаком Ан-132.

То ж при наявності фінансування перший Ан-77 може з’явитися в 2020-х роках.

Максим Овчаренко

Поделиться:
Загрузка...