Антонов хоче почати серійне виробництво літаків в Україні і Саудівській Аравії

176

Перші серійні літаки Ан-132 будуть побудовані у другій половині 2018 року. Про це заявив директор програми літаків Ан-132 Олександр Хохлов .

«Будуть створені дві лінії збірки: у Києві і Саудівської Аравії. Лінія в Києві майже готова. Потрібні невеликі доопрацювання під випуск серійного літака. Поки в Саудівській Аравії буде будуватися завод, ми повинні зібрати в Києві і продати перші 20 літаків. Після закінчення будівництва заводу літаки будуть вироблятися як у Києві, так і у Саудівській Аравії», — розповів Хохлов.

За його словами, через три-чотири роки виробництво повинно вийти на мінімальний темп — 12 літаків на рік на кожній лінії.

«Що стосується обсягів ринку, за даними наших саудівських партнерів, потреба їх силових відомств в літаках подібного класу — 80 літаків. Потреба всього ринку Близького Сходу — 250-260 літаків. Також в найближчі 10 років ми розраховуємо замінити застарілі Ан-32, які експлуатуються в Індії, на нові Ан-132. Це ще більше 100 літаків», — додав Хохлов.

За його словами прямими конкурентами Ан-132 є іспанська CASA C-295 і італійський Alenia C-27J. Але, як зазначив Хохлов, український літак матиме переваги перед конкурентами по ряду технічних (як, наприклад, можливість посадки на високогірних аеродромах) і економічних характеристик (вартість експлуатації та запасних частин буде істотно нижче, ніж у літаків-аналогів).

Нагадаємо, раніше директор програми літаків Ан-132 оцінив вартість одного літака в $30-35 млн. У вересні минулого року Антонов повідомляв, що підприємство за роки незалежності побудувало близько 10 літаків.

Поделиться:
Загрузка...