Американці попереджають про санкції

85
Американський посол у Німеччині Річард Гренелл попередив, що німецькі компанії, які беруть участь в реалізації проекту «Північний потік-2», можуть стати фігурантами нових американських санкцій

Дипломат зробив це попередження у спеціальних листах, повний текст яких опубліковано на сторінках впливової економічної газети Handelsblatt. Поки що адресатами листів стали фірми Wintershall і Uniper, але у них можуть з’явитися і нові адресати.

У Німеччині, зрозуміло, сприймають листи американського посла як загрози і відмову від звичного дипломатичного формату. Але у американському посольстві стверджують, що дипломат нікому не загрожує, а просто попереджає про ризики, які створюються для самих компаній, що беруть участь в реалізації проекту. Прес-секретар посла назвав його листи «недвозначним посланням американської політики» і німецьким бізнесменам — як би захищав їхні інтереси власний уряд — доведеться це враховувати.

Для нас важливо те, що у своїх листах Гренелл підкреслює, що «Північний потік-2» і «Турецький потік» позбавляють сенсу транспортування газу через територію України, що може призвести до втрати цією країною ваги у питаннях політики і безпеки та зробить сам Європейський Союз більш залежним від російських енергоносіїв.

Це вже не вперше, коли інтереси України логічно збігаються з інтересами поточної американської політики. Можна, звичайно, стверджувати, що президент Дональд Трамп уникає зустрічей зі своїм російським колегою не через інцидент у Керченській протоці, а тому що Володимир Путін став для нього «токсичним» співрозмовником. Але тим не менш, пояснення відмови Трампа — Керч, а не «токсичність» Путіна. Можна говорити, що американці думають не про Україну, а про власні поставки газу до Європи. Але кажуть вони про захист українського маршруту. Це і є збіг інтересів.

Збіг тим більш переконливіший, що Сполучені Штати дійсно захищають безпеку Європейського союзу і України. Чим менше російського газу буде постачатися на континент, чим менше у Путіна і його оточення буде можливостей використовувати сировину як політичну зброю, тим більшим є рівень безпеки цивілізованого світу.

Навіть якщо за газ доведеться платити вищу ціну.

Поделиться:
Загрузка...