Вбивство Вороненкова має російський слід

145

Екс-депутата Державної думи Росії Дениса Вороненкова було вбито сьогодні у центрі Києва. Неподалік готелю «Прем’єр-палац» невідомий убив колишнього російського політика пострілом у голову.

Охоронцеві Вороненкова вдалося поранити нападника. Однак понад годину тому кілер помер на операційному столі.

На місці вбивства вилучили — 20 гільз та пістолет ТТ. Але остаточні висновки — обіцяють надати після балістичної експертизи. Коли кілер відкрив вогонь у Вороненкова та його охоронця — останній розпочав стріляти у відповідь. Але було вже запізно. Російський політик — загинув на місці.

Денис Вороненков — людина не пересічна. Він проходив як свідок у справі про держзраду проти президента-втікача Януковича. За словами самого Вороненкова, через протистояння до оточення Путіна у Росії став опальним депутатом. В листопаді 2016 змушений був тікати зі своєю дружиною до України. А вже у грудні — отримав українське громадянство.

Трохи пізніше — на місце події приїхали правоохоронці. Голова київської поліції назвав першу версію вбивства.

«Мотиви перші я не можу сказати, але враховуючи діяльність потерпілого і його особистість. перша версія, це заказне вбивство пов’язане з його діяльністю з його політичною позицією», — говорить Андрій Крищенко, голова київської нацполіції.

На місце приїхали і Генпрокурор Юрій Луценко головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Дружина загиблого не стримуючи сліз — намагалася продертися до тіла свого чоловіка.

Охоронець Вороненкова був поранений але йому вдалося вистрелити в кілера. Його доправили до лікарні, але через отримані травми він помер. Після усіх слідчих дій — Генпрокурор заявив — вбивство має російський слід. Але це ще треба перевіряти.

«Його обличчя зараз проходить перевірку, документи проходять перевірку, слідство безумовно встановить хто він є. документи були при ньому. Так, українець. Зараз ми перевіряємо чи ці документи були справжніми. взагалі-то, я рідко зустрічав кілер який брав з собою посвідчення. Цей взяв. Тому я і кажу про ймовірність нової візитки Яроша, яка була виявлена на місці», — говорить Юрій Луценко.

Це вже не перше вбивство у центрі Києва, якому знову приписують російський слід.

P.S. 

Президент Украины Петр Порошенко назвал убийство экс-депутата Госдумы РФ Дениса Вороненкова «актом государственного терроризма со стороны России». Об этом глава государства заявил на экстренном совещании с руководителем Службы безопасности Украины, сообщил его пресс-секретарь Святослав Цеголко в Facebook.

«Коварное убийство в центре Киева Дениса Вороненкова — это акт государственного терроризма со стороны России, которую он был вынужден покинуть по политическим соображениям. Явный почерк российских спецслужб, ранее неоднократно проявлялся в разных европейских столицах», — заявил Порошенко.

«Вороненков был одним из главных свидетелей российской агрессии против Украины и в частности роли Януковича о введении в Украине российских войск. Считаю неслучайным, что убийство произошло в один день с диверсией в Балаклее на Харьковщине», — подчеркнул президент.

Поделиться:
Загрузка...