500 років тому московити ходили в чалмах

186

Малюнки з видання австрійського посла Сигізмунда Герберштейна, що був у Московщині в 1516 і 1521 роках. Засвідчують тотальну турецьку (навіть не стільки татарську!) моду при московитському дворі.

Таке собі прєклонєніє перед Востоком.
Оце в чалмі все московський князь Василь, зустрічає західних послів, а остання ілюстрація — битва московитів з новгородцями 1477, то московити в чалмах.

Відома історія, коли наприкінці 15 століття в Москву приїхали німецькі посли, підбивати московитів на війну проти турок. Посли описали звірства турків проти християн, а реакція московитів виявилася цілком зворотньою від очікуваної — мовляв, «круті турки, не підемо на війну».

Олександр Палій

Джон Сміт Так там в то время весь двор «царя» это сплошь присланные из Орды смотрящие. Всякие Абдразяковы, Абашевы, Абдуловы, Аксаковы и прочие Карамзины.

 • Джон Сміт Так весело прослеживать «русские» дворянские фамилии. Обязательно упрешься в некоего «путешественника» из Орды.
 • Джон Сміт Апраксины — Происхождение и история рода
  В 1371 году, по сказаниям древних родословных книг, к великому князю Олегу Рязанскому из Большой Орды выехал муж честен[1]: Салхомир (Солохмир, Хоросмир) и Едуган (от второго — Едугана — произошли Хитрово) Мирославичи. Солохмир принял св. крещение и был назван Иоанном.
 • Джон Сміт Аиповы (Айповы) — русский дворянский род, татарского происхождения восходящий к XVI веку.

  Потомки «казанского Аипа князя Махметева», пожалованного в 1557 году от русского царя Ивана Васильевича Грозного имением в Мещерском уезде[1]
 • Джон Сміт Акса́ковы — В родословцах основоположником рода показан Иван Фёдорович Оксак (в тюркских языках это прозвище означает «хромой»[2]), принадлежавший якобы к боярскому клану Вельяминовых. Его потомки в XVI—XVII веках служили воеводами, стряпчими, стольниками, были в московских дворянах и были жалованы за свою службу поместьями от московских государей
 • Джон Сміт Аракче́евы — Согласно одной из версий, происходят от Аракчея Евстафьева, крещёного татарина, перешедшего в середине XV века на русскую службу и ставшего дьяком Василия II.
 • Джон Сміт Ахматовы — русский дворянский род.

  Первые известия об этой фамилии начинаются с Кирилла Васильевича Ахматова, который упоминается в Казанском походе 1544 году. В 1551 году Андрей Михайлович Ахматов был есаулом в Полоцком походе.
 • Олександр Палій Ахматови — ким могли бути з таким прізвищем.
 • Джон Сміт Олександр Палій ну казанський похід там як раз теж дуже цікаво. Татари з одної і другої сторони воювали за першість в Орді. Фактично «рускіх» у війську Івана — 30%. Та й ті мокша в якості гарматного м’яса. Полководці його чомусь з прізвищами типу Шигарлєй)
 • Олександр Палій Отак московити вміють використовувати зрадників собі на користь. А є ще цікава історія, як у 1521 році Москва визнала себе вічним данником Криму, а московський князь ховався від татар в скирді сіна.
 • Раїса Бабич Джон Сміт
  Золота Орда — це і була держава московитів.
  По Ясі Чингізхана чингізіди повинні були править світом. У підкореному народі зразу до ноги вирізалися очільники і їх місце займали потомки Чингізхана. Це ЗАКОН того часу і тої держави.
  Потомок Чингіза займав своє місце і приводив з собою свій іль (рід). Всі оці наймани,баріни (вот прієдєт барін, барін нас рассудіт) і інші потомки тюркських народів і проживають нині в Підмосков’ї.
Поделиться:
Загрузка...