Хода Героїв Дебальцевського плацдарму

47

 

18 лютого 2015 року угрупування українських військ вивели з Дебальцевського плацдарму. Багато місяців поспіль плацдарм захищали тисячі бійців з різних підрозділів ЗСУ, Нацгвардії, МВС, добровольчих батальйонів. Сотні з них загинули. Найбільше життів забрав останній перед виведенням місяць. Битва за Дебальцевський плацдарм — одна з найтрагічніших та найгероїчніших сторінок в історії сучасної України.

— Захід, присвячений легендарній битві, має на меті консолідувати київську громаду й українське суспільство для вшанування подвигу захисників України (як полеглих, так і живих), нагадати про ціну і важливість захисту суверенітету та цілісності нашої держави для кожного з нас, а також посприяти національно-патріотичному вихованню й висвітленню трагічних подій сучасної історії України, — наголосили організатори заходу.

У рамках заходу відбулася пам’ятна хода від Київської міської державної адміністрації, зустріч ходи військовим оркестром 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу ЗС України на Софіївській площі, концерт за участі українських виконавців: Олег Скрипка, Антитіла, Гайдамаки, Мандри, The ВЙО та інші.

На заходах, окрім військовослужбовців Збройних Сил України, які брали безпосередню участь у тих боях, були присутні родичі загиблих воїнів, волонтери та гості столиці.

Також під час концерту транслювалися фото та відео, відзняті учасниками тих подій.

Нагадаємо, Дебальцеве було окуповано російською армією і бойовиками в лютому 2015 року, після того, як армія РФ вдруге, з часів Іловайська, пішла на пряме вторгнення в Україну. Згідно з Мінськими домовленостями, місто Дебальцеве повинно знаходитися під контролем української влади.

Найгостріша фаза протистояння тривала з 25 січня до 18 лютого 2015 року. Штурм міста проходив за прямої підтримки кадрових військових РФ. В боях брали участь до восьми російських батальйонних тактичних груп та артилерійських дивізіонів.

Інформація про те, що сили АТО опинилися в оточенні, почала надходити ще на початку лютого. 7 лютого ЗСУ залишили село Рідкодуб, а 9 лютого бойовики та російські війська взяли під контроль село Логвинове, а з ним — і дорогу з Дебальцевого на Артемівськ, через яку здійснювалося забезпечення сил АТО у місті.

mil.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...