Порошенко о героях Крут: Их подвиг стал большим уроком

39

 Президент Украины Петр Порошенко в День памяти Героев Крут напомнил об огромном подвиге погибших и призвал почтить их память. Об этом он написал в Facebook.

"Да, они были совсем юные, герои Крут. Но в груди каждого из них билось сердце мужчины, который защищает мать от врага. Их подвиг стал большим уроком и современникам: возможно, для украинских патриотов Грушевского, Винниченко события в Крутах впервые явили ужасную правду о коммунизме и социализме. Может, тогда украинские социал-демократы, эсеры, монархисты, независимцы хоть на миг осознали, чем повернутся междоусобицы… для Украины и для них самих", — написал Порошенко.

"Это урок и нам, сегодняшним, это упрек нашим демократам — разобщенным, неуступчивым, оседлым по партийным хуторах и хуторках… Оттуда, из Крут, наши героические дети смотрят в глубину нашей совести. Прошу всех – услышьте", — добавил президент.

Отметим, что президент Украины Петр Порошенко в воскресенье, 29 января, примет участие в торжественной церемонии возложения цветов к памятному кресту Героям Крут. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.

День пам’яті Героїв Крут

29 січня — День пам’яті Героїв Крут Сьогодні Україна згадує тих, хто віддав за неї життя.

Опубліковано Радіо Свобода 28 січня 2017 р.

 

P.S. Ми, українці, трішки мазохісти.

От є поразка під Крутами, 300 загиблих. І майже забули, як за пару тижнів після того накостиляли 5000 пітерським матросам (до 3000 убитих).

У нападі банд Муравйова на Україну, крім трагедії, була ще й значна перемога власне української зброї. Це була зброя колишніх селян і солдатів — Українського вільного козацтва.

Загони Звенигородського коша вільного козацтва розбили приблизно 5-тисячний загін більшовиків під час їхнього наступу Правобережною Україною біля станції Бобринська (нині станція ім.Т. Шевченка на Черкащині).

Цитую Телеграму штабу Звенигородського коша Вільного козацтва Військовому міністру УНР:
«В ніч з 21 на 22 (лютого) отрядом вільного козацтва Звенигородщини був даний бій більшовикам на ст. Бобринські. Більшовики зовсім розбиті і переслідуються отрядом в напрямку ст. Знаменка. Станція Бобринська згоріла і зараз в наших руках. Взято в бою 3 гармати, один бронеавтомобіль з кулеметом, цілком справні, полонені, багато зброї, патронів і всякого військововго майна».

Муравйов на сторінках газети "Правда" щедро плював жовчу за цю перемогу в українських повстанців, а через півроку його стратили самі більшовики. Як Болотова, Бетмена, Мозгового, Дрьомова, Батю і т.д. Думаю, якби росіяни хоч трохи знали історію, знайти дурних в "русскій мір" було б важко.

На фото — З’їзд Вільного козацтва в Чигирині, 1917 р.

Поделиться:
Загрузка...