Російські окупанти просять жителів Криму ще кілька років пожити без води

27

 Окупанти обіцяють зменшити дефіцит води на півострові до 2019 року

Фото zn.ua

У Росії заявили, що стабільна система забезпечення окупованого Криму водою буде налагоджена до 2019 року. Про це сказав міністр природних ресурсів і екології Росії Сергій Донський, передає ТАСС.

«Буде підготовлена вся інфраструктура, прокладені трубопроводи, і в 2017-2019 році ми вийдемо на стабільніше забезпечення водою всіх регіонів Криму», — сказав Донський. За його словами, мова, насамперед, йде про східні регіони півострова.

«Плани щодо прокладки трубопроводів повинні бути виконані, щоб ми могли гнучко розподіляти водні ресурси для забезпечення в першу чергу східного Криму, де ситуація критична. Тут потрібні зусилля в більшому обсязі», — підкреслив він. Оцінюючи ситуацію з прогнозними показниками Росгідромету за рівнем опадів у Криму, Донський повідомив, що ситуація «з точки зору наповнення водосховищ трохи гірша, ніж минулого року».

У першу чергу тому, що опадів цього року на півострові випало менше, ніж у попередні роки, а збільшення їх восени також не очікується. «Тому нам треба орієнтуватися на те, що збільшення води у водосховищах не буде», — зазначив він.

Міністр повідомив, що має намір ініціювати перевірки водокористувачів Криму, які допускають незаконний відбір води, в ситуації, коли півострів відчуває її гострий дефіцит. «Всі несанкціоновані врізки користувачів без договорів повинні бути припинені. Я доручив, щоб профільні кримські міністерства і відомства посилила контрольні функції. Я вийду з ініціативою в уряд РФ, щоб перевірки тут почали проводити, щоб ситуація вирівнялася», — сказав Донський. Водокористувачі, за його словами, повинні розуміти, що «вода зараз в Криму на вагу золота і до неї необхідно ставитися відповідним чином». Окупований Крим втратив стабільне водопостачання в результаті перекриття Північно-Кримського каналу в травні 2014 року з боку Херсонської області. Канал забезпечував до 90% потреб півострова у питній воді.

 

Поделиться:
Загрузка...