Маніяк газових потоків

31

 Путін — справжній маніяк газових потоків. Практично з того самого моменту, як він встановив власний контроль над "Газпромом", він намагається домогтися закінчення транзиту через Україну

kremlin.ru

У зв’язку із плановим ремонтом газопроводу «Північний потік» транзит російського газу через Україну значно збільшився. Але це — плановий ремонт.

Мало хто задається питанням, що може статися якщо ремонт буде позаплановим, а українська ГТС перестане обслуговувати російського постачальника і його європейських споживачів. Втім, відповідь на це питання і так зрозуміла — крах «Газпрому» і енергетична катастрофа в Європі.

Але в Москві не спроможні задавати собі такі прості питання. Головна мета російського монополіста сьогодні — домогтися споруди «Північного потоку-2».

Навіть найоптимістичніші прогнози свідчать, що інвестиції до цього проекту окупляться мінімум за 12 років — і це при збереженні і нарощуванні нинішніх темпів споживання російського газу. Будь-яка конкуренція, будь-яка технологічна революція за цей час здатна перетворити «Північний потік-2» в набір нікому не потрібних труб.

Але у російського керівництва немає мети окупити проект. Мета зовсім інша — і про неї можна прочитати в російських ЗМІ. Потрібно позбавити Україну доходів від транзиту, довести до банкрутства українську економіку, нав’язати Україні маріонетковий уряд. Все як завжди. Ніби й не було ніякого Майдану і війни.

Путін — справжній маніяк газових потоків. Практично з того самого моменту, як він встановив власний контроль над «Газпромом», він намагається домогтися закінчення транзиту через Україну.

Тому що вірить, що в цьому випадку зможе встановити контроль над нашою країною. Згадаймо, скільки таких «потоків» вже було запропоновано. «Північний потік», який так і не вдається повністю заповнити газом.

«Південний потік», будівництво якого було зупинено Єврокомісією. Сьогодні Путін знову буде обговорювати з Ердоганом «Турецький потік» — і це при тому, що успіх проекту можливий, тільки якщо європейці погодяться добудувати свою частину маршруту до кордонів Туреччини або Греції — а в Євросоюзі ніхто не збирається цього робити. І ще «Північний потік-2». І все не заради того, щоб збільшити прибутки «Газпрому», а щоб знищити Україну.

Який же вихід? А простий. Якщо від Путіна поки що не можна позбутися, потрібно підмішувати йому до напоїв заспокійливе. Лікувати від параної. І коли він трохи заспокоїться, пояснити, що благополуччя «Газпрому» — і виживання російської економіки — залежать від плідної співпраці з Україною, а не від її поневолення.

Потрібно припинити марити потоками, зупинити війну, піти з Донбасу і Криму і зайнятися вирішенням проблем самої Росії.

Втім, останнє мало цікавить і Путіна, і більшість росіян. Занадто багато в сусідній країні маніяків газових потоків …

Віталій Портников

Поделиться:
Загрузка...