Українська перспективна ракетна зброя стримування

236

 Україна давно намагається створити неядерну зброю стримування. Така зброя це ракети. Різні.


Не чіпаючи тему ППО, ключовими напрямками сьогодні є такі:

1.Оперативно-тактична ракета
2.Ракета для РСЗВ крупного калібру
3.Крилата ракета
4.Протикорабельна ракета

Роботи по цим напрямкам ведуться в рамках проектів “Грім”, “Вільха”, “Коршун” і “Нептун” відповідно.

Грім-2

Історія про багатофункціональний ракетний комплекс довга і сумна. Це історія про недофінансування та бюрократію. Однак, нещодавно ситуація змінилася. Тепер гроші дає Саудівська Аравія. Розробляємо для них, а результатами скористаємося самі. Окрім коштів, партнерство з цією країною вирішує ще одну проблему – полігон. Все ж таки, щоб стрельнути на кілометрів 300 і не потрапити в якісь Бровари Аравійська пустеля зручніша локація, ніж Україна.

Зовнішній вигляд оперативно-тактичного ракетного комплексу продемонстрували на виставці “Зброя і безпека-2015”. Пускова установка має два контейнера.

Там же полежав і макет твердо-паливного двигуна для ракети.

А в липні стало відомо, що цих двигунів вже, щонайменше, 5 одиниць. При чому, три з них вже знаходяться на Павлоградському хімзаводі, де готуються до випробувань. В одній з програм показали екземпляр №5 двигуна на заводі в Дніпрі.

У програмі говорять про якісь випробування. Але незрозуміло чи випробування ракети, чи тільки двигуна. Скоріше за все стендові випробування саме двигуна. Для цих потреб в Павлограді споруджено і обладнано ангар. ПХЗ і КБ Південне вели довгу війну з ДКАУ, яке не давало санкції на ці випробування. Дніпряни перемогли – очільника агенції звільнили. Випробування анонсують на осінь.

Тут підготовлена монтажна шахта для збирання ракети.

Очікуваний зовнішній вигляд самої ракети теж вже продемонстрували.

Щоб розуміти приблизний розмір, то можна глянути на цей скрін з двигуном. Ракета буде дуууже серйозна.

Щодо очікуваних характеристик, то постійно називається дальність враження 280 км з можливістю збільшення до 500 км. Площа враження – 10 000 метрів квадратних.

Один з промоутерів проекту, директор Павлоградського хімзаводу Леонід Шиман так пояснює перспективи, які відкриє успіх з Громом:

Якщо ми говоримо про те, що ми можемо створити оперативно-тактичний комплекс, то в перспективі ми можемо створити стратегічний тактичний комплекс, який не несе ядерної загрози. Але має дальність 7-10 тис. км. Подивіться, скільки навколо нас в радіусі 7-10 тис км знаходиться техногенно небезпечних об’єктів. Наприклад, атомні електростанції, гідроелектростанції, хімічні заводи, військові арсенали. І якщо туди у відповідь на загрозу через 10-15 хвилин прилетить “продукт”, який все руйнує, то, умовно кажучи, вибухне електростанція в Ярославлі. Далі зносяться дев’ять електростанцій на Волзі до Астрахані. Вся центральна частина Росії відключається від електроенергії, від газу, від видобутку корисних копалин і т.д. Не дай Бог, щоб довелося це робити, але ми повинні змусити превентивно себе поважати.

Інтерв’ю depo.ua від 12 квітня 2016

Зброю такого рівня можуть робити лічені країни. Адже просто склепати двигун і запакувати бойову частину це одне. А створити систему яка забезпечить точне наведення і безвідмовне влучання – інше. Чи здатна на це Україна практично – поки незрозуміло.

Вільха

Це проект 300-мм реактивної системи залпового вогню. Україна може в перспективі відчути дефіцит боєприпасів для “Смерча”, тому є потреба в своєму. 22 квітня були перші публічні стрільби українською ракетою. Її політ тривав 30 секунд.

Відрапортували про успіх. Секретар РНБОУ О.Турчинов анонсував, що ракета буде керованою. Ймовірно, того дня головна задача пуску була перевірити, чи справилася Україна із задачею створити власне тверде ракетне паливо. Задачі влучити в ціль того дня не було. Керує проектом київське КБ “Луч”.

Є серйозні підозри, що в цьому проекті Україні допомагають зброярі з Білорусі. Адже у сусідів вже є свій аналог – РСЗВ “Полонез”, а під час АТО зв’язки наших ОПК тільки посилилися.

Коршун

 “Коршун-2” це крилата ракета. Колись на ХАЗ робили крилаті ракети Х-55. “Коршун-2” зовні дуже схожий на радянського попередника.

Спосіб пуску планується різний ( і з літака, і з корабля) але у 2015 році КБ “Південне” показало ілюстрацію саме з рухомою сухопутною ПУ.

Як видно, з описаних характеристик, ракета дозвукова. А дальність у 280 км, радше символічна з урахуванням міжнародних вимог щодо нерозповсюдження ракетних технологій (таку ж максималку офіційно і Грому прописують). Щоправда на сайті профільного НДІ у Харкові засвітилася і якась “перспективна” крилата ракета. Зараз публікацію вже знищили, але ілюстрація звідти лишилася в інтернеті.

Мотори для цієї ракети зробить “Мотор-Січ”. Надходили сигнали про замовлення значної кількості корпусів у Харкові. Але поки що сказати щось певне складно.

Нептун

Про цей проект протикорабельної ракети відомо найменше. Лише одна картинка в журналі “Defense Express”. Відомо тільки, що мотор до неї теж зробить “Мотор Січ”, а бойову частину КБ “Луч”. Також плануються різні варіанти базування.

 

PS Даний матеріал не містить ніякої конфіденційної інформації і написаний на основі відкритих джерел задля популяризації теми перспективного ракетного виробництва в Україні

OLARHAT

 

Поделиться:
Загрузка...