Випробування двох бойових одиниць «Бердянськ» та «Аккерман» ВИДЕО

63

 Минулого тижня, на одному з морських полігонів поблизу Одеси, відбувся черговий етап випробувань двох бойових одиниць «Бердянськ» та «Аккерман».


Під час виходу у відкрите море члени Державної комісії на чолі з заступником командувача Військово-Морських Сил ЗС України з бойової підготовки – начальником управління бойової підготовки капітаном 1 рангу Олексієм Неїжпапою перевірили роботу систем і механізмів, а також матеріальну частину катерів, які здійснювали спільне плавання у складі тактичної групи.

Оскільки у складних умовах ведення бойових дій проти російсько-терористичних військ оновлення озброєння та військової техніки виду Збройних Сил є пріоритетним напрямком, прийом катерів знаходиться під особливим контролем командування флоту.

Заздалегідь був складений загальний план проведення випробувань головного та першого серійного катерів проекту. До нього увійшли загальні перевірки біля причальної стінки мережі електрообладнання. А саме, освітлення та сигнально-відмітних вогнів, сигналізації, бойових модулів та апаратури навігації. Перевірка загальнокорабельних систем і корабельних пристроїв. Після завантаження артилерійських боєприпасів і отримання допуску, катери вийшли в море для виконання бойових вправ.

Вже в морі на кількох полігонах бойової підготовки було перевірено швидкість ходу катерів, роботу апаратури навігації, можливості енергетичної установки, маневреність катерів, рульовий, якірний, швартовно-буксирний та леєрний пристрої. Крім того було перевірено дальність плавання, спроможності кормових та носових бойових модулів, апаратуру навігації та герметизацію зовнішнього контуру катерів.

До заходу було залучено навчальний катер «Сміла», швидкохідний катер «Willard», морський буксир «Корець» та гелікоптер Морської авіаційної бригади Мі-14.

Малі броньовані артилерійські катери під час бойових дій призначені для ведення розвідки і спостереження, вивчення району бойового призначення, захисту судноплавства на прикордонних річках, сприяння силам Державної прикордонної служби України в посиленні охорони державного кордону, забезпечення розгортання військ, захисту портів і комунікацій на прикордонних річках, прикриття річкової ділянки державного кордону, боротьби з кораблями, судами та десантно-висадочними засобами супротивника, установки мінних загороджень, вогневої підтримки підрозділів військ оперативно-тактичного групування, їхнього прикриття від ударів супротивника.

У свою чергу у мирний час вони потрібні для захисту судноплавства на прикордонних річках, участі у рятувальних операціях суден та літальних апаратів, які зазнають лиха, участі у операціях по боротьбі з проявами піратства, незаконної міграції та контрабанди в акваторії чорноморсько-азовського басейну та на річці Дунай та участі у миротворчих операціях ООН у складі міжнародних сил.

Виходячи з умов обмеженого фінансування, була запропонована цілком реальна схема поповнення корабельного складу – без проектування, через специфікацію, зразу перейти на етап будівництва катерів.

Такий запропонований механізм передбачав максимальне використання накопиченого досвіду вітчизняної промисловості у галузі кораблебудування. У якості базової платформи для майбутнього корабля використано броньований артилерійський катер «Гюрза», що був виготовлений ПАТ «Завод «Ленінська кузня» для Прикордонної служби Республіки Узбекистан. У якості основної зброї на катері використано два бойові модулі національного виробництва. З метою збереження часу — аванпроект, ескізний та технічний проект не розроблявся, а весь процес проектування було суміщено з будівництвом та виконано у один поєднаний етап. Для чого розроблено договірну специфікацію на виготовлення катерів.

Такі пропозиції були підтримані та затверджені Міністром оборони України.

Поделиться:
Загрузка...