Кіровоградські спецпризначенці проходять вишкіл інструкторами НАТО

18

 На одному з полігонів 3-го полку спецпризначення неподалік Кіровограда тривають навчання за участі інструкторів НАТО та кіровоградських військовослужбовців. Наші військові переймають досвід іноземних колег у медицині, топографії, вогневій підготовці та інших напрямках. Цей тиждень присвячений виключно вогневій підготовці.


 Вчорашній день був підсумковим, тож військовослужбовці складали тест з так званої «Стресової стрільби». Під час тестів бійці мусили пересуватися, змінювати своє положення та місце розташування для ведення стрільби, міняти зброю, відстань до цілі та при цьому влучати в мішені.

«Наш курс стрільб, який ми використовуємо зазвичай, дещо відрізняється від запропонованого інструкторами. Ми навчились новим вправам, а молоді бійці детальніше дізнались про фізику стрільби, як правильно вибирати положення і що робити для того, щоб стріляти влучно. Також нам запропонували інші мішені. Але в цілому порядок підготовки дуже подібний», — розповів військовослужбовець з позивним «Турист».

Окрім того, всі військовики мають змогу вдосконалювати свої знання у володінні англійською мовою. Адже всі заняття проводять без перекладача.

Серед військовослужбовців, які беруть участь у навчаннях є молоді бійці та ті, що вже мають досвід військових операцій в Донецькому аеропорту, Пісках та інших гарячих точках. Одним з таких є Роман, колишній боєць Добровольчого Українського Корпусу. Роман потрапив до Кіровограда вперше у житті коли прийшов служити в місцеву військову частину. Нині доброволець є штатним військовослужбовцем та проходить службу в лавах ЗСУ, полку спеціального призначення в Кіровограді.

Роман відзначає, що колеги з НАТО дають можливість навчатися за новими стандартами, відмінними від радянських. Також згадав про стрільбу в русі, зміни її напрямків, зміну мішеній, тактичну медицину тощо.

«Тактична медицина – це також новинка. Адже за радянськими стандартами у солдата є лише джгут і вата. А тут вчать всьому необхідному для надання медичної допомоги на полі бою. Раніше нас цьому вчили волонтери, коли ми були «на передку». Як працювати з джгутами, перев`язувальним матеріалом та передавали нам медичні аптечки, те чого раніше не давала держава. Для мене під час навчань це було повторенням. Я згадав, як це робили на фронті і гадаю, що знову зможу це повторити», — говорить Роман.

Після закінчення навчань підрозділ відправиться в зону проведення антитерористичної операції.

 

gre4ka.info

Поделиться:
Загрузка...