Від магнітофонів «Маяк» до мінометів

86

 Нині ПАТ «Завод «Маяк» виконує державне оборонне замовлення на виготовлення великокаліберних мінометів «Молот» та піхотних кулеметів КМ-7,62

Ще кілька десятків років тому це підприємство було добре відоме в Радянському Союзі як виробник дуже популярних на той час магнітофонів з однойменною назвою «Маяк». А ось останні 8 років головною спеціалізацією ПАТ «Завод «Маяк» є виробництво стрілецького озброєння. Для інтенсифікації роботи в цьому напрямі долучили до справи професійно підготовлених звільнених у запас військових, які добре розумілися на озброєнні. І це дало позитивний результат. За відносно короткий час підприємство розробило та впровадило у виробництво низку українських зразків стрілецької зброї, напрацювало унікальні технології, які дозволяють збільшити їх надійність та довговічність — танкових (КТ-7,62, що встановлюється на БТРи та танки, які виготовляються на вітчизняних підприємствах), піхотних кулеметів, модернізованих автоматів Калашникова та снайперських гвинтівок для спецпідрозділів. До речі, починаючи з другого півріччя 2014 року, заводчани повністю зосередилися на виконанні державних замовлень для забезпечення підрозділів, задіяних в антитерористичній операції.

Великокаліберний 120-мм міномет «Молот» — одна з новинок ринку озброєння виробництва колективу київських зброярів на чолі з Валерієм Синіциним, першу партію яких «Маяк» уже відвантажив нашим військовим. Випускають тут і полегшений варіант міномета з удвічі меншим калібром. Якщо 60-мм міномет поки що перебуває на стадії проведення заводських випробувань, то на «Молот» і піхотні кулемети КМ-7,62 підприємство отримало та виконує державне оборонне замовлення. Тому нині виробничий процес на підприємстві значно активізувався. На окремих виробничих ділянках роботу доводиться організовувати у три зміни. Проте трудовий колектив поставився до цього з розумінням, усі усвідомлюють відповідальність за своєчасне виконання замовлення та доставку озброєння цієї номенклатури на передову.

Щоправда, якщо виробництво мінометів повністю налагоджене на підприємстві, то при виготовленні стрілецької зброї зіткнулися з проблемою відсутності в Україні власного виробництва стволів до неї. Поки що її частково вдається вирішувати завдяки наявності певного запасу стволів на складах Міністерства оборони України. Але зрозуміло, що вони не безмежні. Тому це питання залишається актуальним. Але як завжди все залежить від надходження фінансових ресурсів. Для налагодження власного виробництва стволів необхідно щонайменше 2,5 млн євро й гарантований ринок збуту. І це при тому, що безпосередньо на організацію та налагодження виробництва знадобиться близько півтора року. Зрозуміло, що самотужки такі кошти підприємство не залучить, тож без державної підтримки тут ніяк не обійтися.

Сергій ВОРОНКОВ

P.S. «Молот» — уже у військах

Вітчизняний зразок має швидкострільність 12 пострілів за хвилину, а дальність стрільби — 7100 м

Нещодавно «НА» повідомляла, що «Завод «Маяк» відвантажив нашим військовим першу партію 120-мм мінометів М120–15 «Молот». Фахівці підприємства створили цей міномет протягом двох місяців фактично з нуля, без конструкторської документації та комплектуючих. За словами голови правління — генерального директора ПАТ «Завод «Маяк» Олександра Перегудова, завдяки застосуванню новітніх технологій при його виготовленні у нашого міномета збільшився термін експлуатації. Міномет являє собою гладкоствольну жорстку систему, заряджання якої відбувається зі ствола. На його дульній частині встановлений запобіжник від подвійного заряджання та приціл. Вага міномета в бойовому стані становить 210 кг, швидкострільність — 12 пострілів за хвилину, а дальність стрільби — 7100 метрів. При цьому інтенсивність стрільби відповідно до технічного завдання становить 10 пострілів за хвилину з переустановленням прицілу та 15 пострілів за хвилину без зміни прицілювання.

Антиснайперська гвинтівка

Її калібр — 12,7 мм, а прицільна дальність стрільби — понад 2 км

Серед лінійки зразків виробленої зброї на ПАТ «Завод «Маяк» заслуговує на увагу й великокаліберна снайперська гвинтівка СГМ-12,7. До її виробництва фахівців підприємства спонукала проблема, пов’язана з відсутністю у спецпідрозділів вітчизняного війська стрілецької зброї, яка б ефективно знищувала ворожих снайперів. Адже відомо, що в зоні проведення антитерористичної операції вони часто обладнують свої позиції для ведення вогню у багатоквартирних будинках. Своєю чергою це суттєво ускладнює їхню ліквідацію, оскільки обмежує застосування артилерії чи мінометів, зважаючи на загрозу безпеці його мешканців. Саме в такій ситуації й стане у пригоді СГМ-12,7, бронебійно-запалювальний постріл з якої здатний перетворити приміщення, де сховався снайпер, на суцільний попіл. Дальність стрільби з цієї гвинтівки, обладнаної оптичним прицілом, становить понад 2 кілометри. Вона також ефективно вражає бронетехніку противника з товщиною броні до 12 мм на відстані 300 м.

— Аби досягти такого результату, нашим фахівцям у процесі роботи над створенням гвинтівки довелося суттєво доопрацювати затворно-спусковий механізм, ствол та ствольну коробку, — зазначив голова правління — генеральний директор ПАТ «Завод «Маяк» Олександр Перегудов. — Зауважу, що всі елементи гвинтівки виготовлені з деталей лише вітчизняного виробництва.

 

Поделиться:
Загрузка...