Полиция нашла гранаты в подземном переходе вблизи Куликова поля в Одессе

21

 Полиция нашла три гранаты в подземном переходе возле Одесского железнодорожного вокзала – недалеко от Куликова поля.

lb.ua

Как сообщила "Интерфакс-Украина" главный специалист отдела коммуникаций Главного управления Национальной полиции в Одесской области Дарья Ярчук, сейчас по данному факту начата проверка.

Проход на Куликово поле, где 2 мая на 14.00 запланирована панихида по погибшим в Доме профсоюзов, до сих пор закрыт из-за сообщения о минировании.

Напомним, на ул. Дерибасовской в Одессе сотрудники полиции возле автомобиля марки "Газель" обнаружили взрывное устройство, похожее на дымовую шашку. На месте происшествия был также задержан 20-летний мужчина, причастность которого к данному происшествию устанавливается.

Кроме того, на Куликовом поле правоохранители задержали нетрезвого мужчину, который, пытаясь пройти через металлоискатель-рамку, бросался драться с полицейскими.

Одесскую площадь Куликово поле, где должен пройти траурный митинг в память о погибших 2 мая 2014 года, оцепила полиция и Нацгвардия из-за сообщения о минировании. Людей с цветами не пускают на Куликово поле.

Тем временем одесский "Правый сектор" предостерегает, что будет расценивать как провокацию появление на Куликовом поле депутатов Верховной Рады от "Оппозиционного блока".

"Из достоверных источников нам известно, что на Куликовом поле, кроме попытки проведения сепаратистского шабаша, должна состояться пиар-акция представителей "Оппозиционного блока", — сказано в заявлении. В частности, в Одессу якобы должны прибыть Нестор Шуфрич, Николай Скорик, Наталья Королевская и Юрий Бойко.

Куликово поле весной 2014 года было местом сбора местных сепаратистов. 2 мая 2014 года на площади разгорелись столкновения между сторонниками проевропейского и пророссийского политического курса Украины, в результате которых появились жертвы и многочисленные раненые, включая несколько десятков жертв пожара в здании Дома профсоюзов (Куликово поле, дом 1). Всего в ходе событий 2 мая доказана гибель 45 человек.

P.S. Співробітники Служби безпеки України виявили у передмісті Одеси сховище з великою кількістю боєприпасів.
Схованка була облаштована у покинутій будівлі на виїзді з міста.

Співробітники спецслужби спільно з поліцією вилучили три гранатомети, сорок дві гранати РГД і Ф-1, майже півтори тисячі набоїв, три магазини до ручного кулемету Калашникова, сигнальні ракетниці та димові шашки.

Тривають невідкладні дії для встановлення організаторів схованки.

Прес-центр СБ України

sbu.gov.ua

P.P.S. ДРУГОТРАВНЕВІ ЗАУВАЖЕННЯ

Сьогодні друга річниця подій, які чомусь вперто називають "трагедією 2 травня 2014 року у м. Одесі".
Так, будь яка загибель людей — завжди трагедія.

Навіть якщо більшість загиблих — зрадники своєї країни та маріонетки Пуйла, як це було тоді.
Зрештою, вони далеко не найголовніші з ворогів України, а всього лише "корисні ідіоти", використані ворожою державою як одноразові латексні вироби, та списані як витратний матеріал. Таких "одноразових героїв", використаних "втемну", і за великим рахунком винних переважно у відсутності мізків та інтелекту, завжди трохи шкода… Трохи.

Але коли ми говоримо про оцінки тодішніх подій, та про необхідність прозорого розслідування тощо — в першу чергу варто згадати загальний контекст подій.

Отже, нагадаю деякі прості речі:

По-перше, станом на 2 травня 2014 в Україні вже шла війна. Притому війна не громадянська, як би це комусь не хотілось — Україна вже біля двох місяців була жертвою прямої збройної агресії РФ. Вже відбувся тріумфальний кримський "референдум" та РФ офіційно анексувала півострів, і вже стало очевидним що агресія поширюється на материкову Україну.

В цій ситуації будь-які оцінки будь-чиїх дій мають спершу виходити саме з цього.
02.05.2014 стались не "сутички громадян різних політичних поглядів" чи тим більше не "спроба частини громадян задекларувати свою політичну позицію, яка закінчилась трагічно".

02.05.2014 у м. Одесі група громадян України у змові з групою громадян РФ спробувала насильницьким шляхом захопити контроль над містом з метою передання міста під контроль збройних формувань іноземної держави — агресора. В цій спробі іноземної окупації міста брали пряму участь озброєні професійні бійці з так званої "Придністровської Республіки", яка є повним сателітом РФ, та також добре озброєні корумповані правоохоронці з міської міліції.

Таким чином, кваліфікація дій цих осіб є доволі простою та однозначною — вони вчинили кримінальний злочин, передбачений стттею "Державна зрада" Кримінального кодексу України.

Вони — не "опозиція", не "сепаратисти". Вони зрадники та колаборанти іноземних окупаційних сил, і це суто правова оцінка.

В цій ситуації інша, на щастя набагато більш чисельна, хоч і майже неозброєна, частина населення міста виступила на захист незалежності та територіальної цілосності держави Україна, та дала гідну відсіч спробі іноземної інтервенції.

Одеса другого травня визначилась як вільне українське європейське місто. Київ не встигав надати організовану допомогу і Одеса сама, силами міської громади відбила напад агресорів.

Кваліфікація всіх дій "наших" одеситів в тодішній ситуації також однозначна — це дії, вичнені у стані крайньої необхідності з метою припинення тяжкого кримінального злочину, та з метою виконання свого конституційного обовязку по захисту незалежності та цілісності держави.

На превеликий жаль, при захисті незалежності держави від ворожих куль загинули декілька українських патріотів — захисників Одеси. От їхня смерть — дійсно трагедія, а їхні дії — зразок героїзму, який має бути прирівняно до героїзму Небесної Сотні та героїв війни на Сході України.

А щодо зрадників та колаборантів, які загинули під час спроби допомогти РФ окупувати українське місто Одесу — що ж, їх по людськи трохи теж шкода, бо і корумповані менти, і професійні бійці з Придністровя вдало втікли, залишивши місцевих "корисних ідіотів" самих розхльобувати наслідки невдалої інтервенції. Така доля всіх зрадників — вони потрібні лише на корткий час.

Але юридично всі "жертви Куликового поля", чию память сьогодні вшановує вся "вата" Одеси, та яких всує згадує Чуркін у ООН, загинули в момент скоєння ними тяжкого кримінального злочину. І саме це — єдина можлива вихідна точка для будь-яких оцінок тодішінх подій

Так що зі святом успішної оборони Одеси від російської агресії!
І вічна память героям — захисникам української вільної Одеси.
Сподіваюсь, вони загинули не намарно.
Але це тепер залежить від нас.

Evgen Dykyj

Поделиться:
Загрузка...