На Донбассе РФ продолжает терять бойцов

29

 На Донбассе Россия продолжает терять своих солдатов, передает Главное управление разведки Минобороны Украины.

Согласно сообщению, пятеро российских солдат погибли под Авдеевкой, еще двое — возле Докучаевска.

"Пять погибших и семеро раненых военнослужащих из состава диверсионно-разведывательных групп 11 омсп (Макеевка) 1 АК, которые действовали в районе Авдеевки, двое погибших и четверо раненых военнослужащих из состава диверсионно-разведывательных групп 5 омсбр (Макеевка) 1 АК и 4 батальона территориальной обороны (Докучаевск) 1 АК, которые действовали в районе Докучаевска ", — говорится в сообщении.

P.S. Обстановка в районі проведення АТО станом на 30 квітня 2016 року

Противник посилює передові підрозділи на Донецькому напрямку. Переміщено:
— зі сторони м.Макіївка через м.Донецьк у північному напрямку – гаубичну батарею 122-мм гаубиць Д-30 5 окремої мотострілецької бригади (Макіївка), по одному вогневому взводу 152-мм гаубиць “Мста-Б” та 122-мм реактивних систем залпового вогню “Град” окремої артилерійської бригади (Донецьк) 1 АК;
— через м.Макіївка у західному напрямку – до двох танкових рот 5 омсбр.
У промисловій зоні н.п.Авдіївка відбулась чергова ротація підрозділів 1 мотострілецького батальйону 11 окремого мотострілецького полку (Макіївка) 1 АК (Донецьк).

Противник продовжував вогневий вплив на підрозділи сил АТО. Зафіксовано 40 обстрілів (за минулу добу – 22) зі стрілецької зброї, гранатометів, озброєння БМП, протитанкових ракетних комплексів, 82-мм та 120-мм мінометів, з них: один – н.п.Зайцеве (Слов’янський напрямок); 32 – н.п.Авдіївка, шахта Бутовка, н.п.Невельське, Красногорівка, Мар’їнка (Донецький напрямок); два – н.п.Славне, Новотроїцьке (Волноваський напрямок); п’ять – н.п.Гнутове, Талаківка, Лебединське, Широкине (Маріупольський напрямок).

Зафіксовано постачання військової техніки, боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів з території РФ. 29 квітня ц.р. прибули до населених пунктів:
Луганськ – 24 танки (після проведення ремонту);
Ізварине – вісім вагонів з боєприпасами (320 тонн);
Ровеньки – 1000 тонн дизельного пального.

Встановлено знаходження у південних районах окупованої території Донецької області військовослужбовців 10 окремої бригади спеціального призначення (Молькіно, Краснодарський край) ЗС РФ. Командир бригади генерал-майор ЗС РФ СВІД Сергій Георгійович (СВИД Сергей Георгиевич).

Українською стороною надана інформація представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ про наявність танків, 122-мм РСЗВ “Град” та самохідних артилерійських установок у районах Хрящувате, Іловайськ, Ясинувата, Донецьк та Докучаєвськ.

Зафіксовано чергові бойові втрати особового складу частин і з’єднань 1 АК (Донецьк) ЗС РФ:
— один поранений військовослужбовець зі складу диверсійно- розвідувальної групи 9 окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) 1 АК, яка діяла у районі н.п.Саханка;
— п’ять загиблих та семеро поранених військовослужбовців зі складу диверсійно-розвідувальних груп 11 омсп (Макіївка) 1 АК, які діяли у районі н.п. Авдіївка;
— двоє загиблих та четверо поранених військовослужбовців зі складу диверсійно-розвідувальних груп 5 омсбр (Макіївка) 1 АК та 4 батальйону територіальної оборони (Докучаєвськ) 1 АК, які діяли у районі н.п.Докучаєвськ.

Чергові докази участі кадрових російських військовослужбовців регулярних ЗС РФ у бойових діях на сході України

Головним управлінням розвідки МО України встановлено кадрового офіцера ЗС РФ, який бере участь у бойових діях на тимчасово окупованих територіях сходу України, для подальшої передачі доказової бази таких воєнних злочинів визначеним порядком до Міжнародного кримінального суду. Інформація щодо російських військовослужбовців, які підозрюються у скоєнні воєнних злочинів на території України, регулярно передається українською стороною країнам-членам ЄС та НАТО, у т.ч. з метою розширення “санкційного” списку.

ГУР МО України встановлено, що на посаді “начальника инженерной службы 1 АК (Донецк) Центра территориальных войск (Новочеркасск, Россия) Южного ВО (Ростов-на-Дону) ВС РФ” перебуває майор ЗС РФ УМАЄВ Залібєк Касумович (УМАЕВ Залибек Касумович). Відомо, що Залібєк УМАЄВ народився 25.05.1980 р. у с.Уллубійаул, Карабудахкентський р-н, Республіка Дагестан, у 2002 р. закінчив Тюменський філіал Військово-інженерного університету, проживає у ст.Сторожевая, Зеленчукський р-н, Карачаєво-Черкеська Республіка).

Офіцер ЗС РФ УМАЄВ Залібек Касумович

Для виконання злочинних наказів воєнно-політичного керівництва Росії на тимчасово окупованих територіях сходу України майор З.УМАЄВ відряджений у березні 2015 р. з посади начальника інженерної служби 34 окремої мотострілецької бригади (Сторожевая, Зеленчукський район, Карачаєво-Черкеська Республіка) 49 Армії Південного ВО ЗС РФ.

Після закінчення Тюменського філіалу Військово-інженерного університету, офіцер ЗС РФ УМАЕВ З.К. проходив службу на посадах:

2002-2012 рр. – командир інженерно-саперного взводу, командир інженерно-саперної роти 56 окремої десантно-штурмової бригади (Камишин, Волгоградської обл.) Повітрянодесантних військ ЗС РФ. У 2015-2016 рр. батальйонні та ротні тактичні групи зі складу 56 одшбр ПДВ ЗС РФ брали участь в бойових діях на території України (у районах Саханка, Красноармійське, Рози Люксембург);

2012-2015 рр. – начальник інженерної служби 34 окремої мотострілецької бригади (Сторожевая, Зеленчукській район, Карачаєво-Черкеська Республіка) 49 Армії Південного ВО ЗС РФ. У 2014 р. підрозділи 34 омсбр перебували на території тимчасово окупованого Криму.

Відмічаємо, що у 56 одшбр та 34 омсбр також проходив службу генерал-майор ЗС РФ ЗУСЬКО Михайло Степанович, у т.ч. на посаді командира 34 омсбр (2011-2014 рр.), який з початком збройної агресії Росії проти України безпосередньо брав участь у формуванні та з літа по кінець осені 2014 р. командував 1 АК (Донецьк, Україна) 12 Командування резерву (на т.ч. Центр територіальних військ, Новочеркаськ, Росія) Південного ВО ЗС РФ.

Генерал-майор ЗС РФ ЗУСЬКО Михайло Степанович

Майор ЗС РФ З.УМАЄВ у 2012 р. був переведений на вищу посаду до 34 омсбр (Сторожевая, Зеленчукській район, Карачаєво-Черкеська республіка) 49 Армії (Ставрополь) Південного ВО ЗС РФ за сприянням командира бригади генерал-майора ЗС РФ М.ЗУСЬКО та увійшов до його найбільш близького оточення, яке формувалось з офіцерів-десантників.

Перебуваючи на посаді начальника інженерної служби 1 АК (Донецьк, Україна), майор ЗС РФ З.УМАЄВ виконував деякі особисті прохання генерал-майора ЗС РФ М.ЗУСЬКО, який на той час вже покинув тимчасово окуповану територію України. Це стосувалось переправлення до Росії майна, викраденого на підприємствах окупованого Донбасу та у приватних осіб.

Майор ЗС РФ З.УМАЄВ безпосередньо причетний до організації та проведення мінно-підривних робіт, спрямованих на знищення інфраструктури та промислових об’єктів на окупованій території Донбасу, мінування місцевості та підготовки диверсантів-підривників.

Нагадуємо про неминучість покарання за воєнні злочини, що не мають строків давності, та відповідальність за які передбачена нормами міжнародного і національного кримінального права.

gur.mil.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...