На Харківщині прикордонники презентували проект «Стіна» ВИДЕО

25

 У Харківській області Держприкордонслужба презентувала результати реалізації Плану заходів інженерно-технічного облаштування кордону

dpsu.gov.ua

У середу, 20 квітня, перший заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Василь Серватюк, перебуваючи у Харківській області на ділянці відділу прикордонної служби «Дергачі», розповів про результати реалізації у 2015 році та протягом І кварталу 2016 року Плану інженерно-технічного облаштування українсько-російського кордону.

У пункті пропуску «Гоптівка» було продемонстровано комплекс виконаних інженерних робіт, можливості системи так званого «інтелектуального кордону», суть якої полягає в комплексному використанні інженерних споруд, технічних засобів та бойових можливостей сучасної техніки, а також окремі новинки озброєння та обладнання, які використовуються в охороні державного кордону.

 Однією із таких новацій є рухомий бойовий модуль вітчизняного виробництва на базі броньованої машини «Тритон». За своїми технічними характеристиками авто не має аналогів в Україні, та було розроблене на замовлення Державної прикордонної служби. Унікальний багатофункціональний автомобіль дає змогу не лише якісно моніторити ділянку кордону, але, у разі необхідності – відкривати вогонь по ворогу із наявної зброї.

Всього на проведення робіт в межах Чернігівської та Харківської областей у минулому році було виділено 400 млн. гривень, які освоєні в повному обсязі та за призначенням. На інших ділянках кордону, де цільове фінансування відповідно до Плану не передбачалося, проводилися роботи за відомчими планами та з залученням місцевих органів влади.

У відповідності до Плану у 2015 році обладнано понад 230 км протитанкових ровів, 45 км контрольно-слідової смуги, майже 103 км рокадних доріг та 75 км захисної огорожі, встановлено спостережні вежі, а також облаштовано опорні пункти для особового складу та захисні споруди для пасажирів у пунктах пропуску, закуплено технічні засоби, розгорнуто системи відео-технічного контролю та ураження і багато іншого. Зараз ведуться активні роботи щодо підвищення рівня технічної складової охорони кордону.

Цього року, у відповідності до Плану, роботи заплановано закінчити в межах Харківської та розпочати в Луганській областях. На даний момент бюджетом для їх виконання передбачено 200 млн. гривень.
Проект інженерно-технічного облаштування українсько-російського кордону дозволить Україні захистити свою територію, в першу чергу – від незаконного перетину кордону, переміщення товарів, зброї та наркотиків, а також проникнення диверсійних груп та нелегальних мігрантів.

dpsu.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...