Україна залучатиме в космічну галузь мільярдні інвестиції

34

Через російську агресію українська космічна галузь зазнала значних втрат, як від складного економічного становища, так і від втрати російських ринків. Зараз Україна переорієнтовується в космічній галузі на співпрацю з іншими державами, від чого в перспективі можна очікувати мільярдні інвестиції.

milnavigator.com

Чи повернеться Україна у п’ятірку найбільших космічних держав розповіли перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк та голова Державного космічного агентства Любомир Сабадош.

Україна сформувала новий підхід до реалізації космічної програми, зокрема, завдяки партнерам із США, Канади, ЄС, КНР, які підтримали Україну як перспективну космічну державу.

Наразі розглядаються нові перспективні міжнародні проекти за участі України, які сформують основу для створення нової космічної програми держави, починаючи з 2018 року.

Голова Державного космічного агентства України Любомир Сабадош розповів, що вже у травні будуть розглянуті проекти, в яких зацікавлені американські партнери, і готові інвестувати 1 млрд 200 млн грн.

“Ми бачимо повернення до реалізації проекту “Морський старт”. Підтвердженням тому — проведений пуск ракети-носія “Зеніт” у грудні 2015 року. Це підтвердило, що Україна зберегла науковий і технологічний потенціал. Ще є питання розробки та виготовлення ракетоносія, який може бути використаним компанією “Орбітал” для реалізації своїх проектів щодо ракетоносія “Антарес” і ще декілька потенційних проектів, які можуть розглянути американські колеги для спільної співпраці”, — зазначив Л.Сабадош.

Також запланована співпраця із канадськими партнерами щодо виготовлення телекомунікаційного супутника “Либідь”, запуск якого заплановано у 2016 році.

Крім того, є перспективи в проекті співпраці між українським та китайським космічним агентством, яка передбачає достатньо вагомі інвестиції — понад 10 млрд грн.

Що ж стосується космічної освіти, то, за словами першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, в Україні є достатньо вишів, які можуть підготувати спеціалістів у цій галузі за міжнародними стандартами.

“Сьогодні фахівців космічної галузі готують у КПІ, де є факультет авіаційно-космічних систем, Харківському політехнічному інституті, Харківському авіаційному інституті, Дніпропетровському державному університеті, де у цьому напрямку випускають фахівців”, — зазначив Л.Каденюк.

Зазначимо, за даними Державного космічного агентства, Україна входить до десятки провідних країн на ринку космічних послуг і технологій. Саме українські вчені розвинули ідеї міжпланетних перельотів та мають досягнення у теорії ракетної техніки. Українські підприємства займали й продовжують займати лідируючі позиції в світовій космонавтиці.

Марія Стрельцова


 

Поделиться:
Загрузка...