Міноборони замовило 40 БТР-3ДА різних модифікацій

21

 Під час проведення полігонних випробувань нової модифікації бронетранспортера БТР-3К (командна версія БТР-ЗДА) були підтверджені всі заявлені технічні характеристики

Минулого тижня фахівці ДП «Київський бронетанковий завод» разом із представниками підприємств-виробників озброєння до цієї бронемашини вдало завершили полігонні випробування командної машини модернізованого бронетранспортера БТР-3К. За словами одного із випробувачів В’ячеслава Найдіна — спеціаліста «Науково-виробничого об’єднання «Київський завод автоматики імені Г.І. Петровського», бойовий модуль «Штурм», встановлений на цій бронемашині, укомплектований сучасним цифровим стабілізатором високої точності СВУ-504С. Він забезпечує високу точність стрільби (завдяки використанню нових твердотільних героскопів) та велику швидкість наведення при переведенні башти з вертикального положення в горизонтальне. До речі, цей стабілізатор універсальний і підходить до БТР-3, БТР-4, БМП-1, БМП-2, БРДМ.

Своєю чергою заступник начальника відділу науково-дослідних та конструкторських робіт «КБ «Артилерійське озброєння» Василь Чічкін додав, що його підприємство укомплектовує модуль 30-мм автоматичним гранатометом КБА-117, який нині перебуває на заключному етапі державних випробувань, а для гармати ЗТМ-1 виготовляє 30-мм ствол, запас міцності якого становить 6 тисяч пострілів. Гранатомет вітчизняного виробництва кращий за радянський АГС-17 за багатьма характеристиками та має більший запас міцності. Окрім того, конструкція автоматичного гранатомета спрощена для встановлення на бойові модулі.

За управління вогнем у цьому бойовому модулі відповідає система «Трек», яку становлять кілька блоків та два монітори. А за допомогою гармати ЗТМ-1 цей бронетранспортер може ефективно знищувати ворожу броньовану техніку, літаки, що низько летять, та вертольоти. Скорострільність гармати становить 350 пострілів за хвилину.

За словами заступника директора ДП «Київський бронетанковий завод» з якості Валерія Пітека, під час випробувань ПТРК «Бар’єр», який встановлений на бойовий модуль цього бронетранспортера, вкотре довів свою ефективність. Ціль, яка знаходилася на відстані понад 3 кілометри, була уражена з першого пострілу. А максимальна дальність враження цілі з цього ПТРК до 5 кілометрів.

Додам, що бронемашина БТР-3К обладнана чотирма радіостанціями та окремим енергоагрегатом, який дозволяє керувати системою вогню без запуску основного двигуна. При цьому значно зменшуються витрати палива та демаскуючі фактори.

До речі, Міністерство оборони України цьогоріч замовило ДП «Київський бронетанковий завод» 40 одиниць бронетранспортерів БТР-3ДА різних модифікацій, зокрема командні та командно-штабні.

Ігор ПАРУБСЬКИЙ

http://kbtz.com.ua/

P.S.

Поделиться:
Загрузка...