«Гвоздику» модернізують у Харкові

56

 Міністерство оборони України поставило до Харківського тракторного заводу імені С. Орджонікідзе три 122-мм САУ 2С1 «Гвоздика» для їхнього капітального ремонту та модернізації.

http://na.mil.gov.ua/

Підприємство було обране не випадково. Адже ці самохідні артилерійські установки складали тут на базі тягача МТ-ЛБ, починаючи з 1969 року.

— Ми вже отримали від оборонного відомства технічне завдання на розробку ремонтної документації, — розповів радник генерального директора ХТЗ Олександр Веретенніков. — За результатами вивчення технічного стану машин наше підприємство взяло на себе зобов’язання оперативно надати замовнику пропозиції щодо технології ремонту, перелік визначених вузлів і систем, які необхідно замінити.

За словами керівництва заводу, зокрема, замість двигуна ЯМЗ (Ярославський моторний завод) передбачено встановити один із європейських зразків. Попередньо це буде дизельний Volvo, який має кращу якість, надійність та економніше витрачає паливо. На «Гвоздиках» замінять застарілі засоби зв’язку, електрообладнання, встановлять сучасну вітчизняну систему навігації, яка суттєво зменшить час, необхідний на підготовку екіпажу до стрільби. Також будуть капітально відремонтовані бойовий модуль, наявне озброєння.

— Першу з трьох отриманих машин ми вже повністю розібрали, продефектували усі вузли, а корпус підготували до фарбування, — зазначив начальник металоскладального цеху Олексій Саратовський. — Сподіваюся, що вже найближчим часом буде повністю налагоджено процес модернізації цих бойових машин.

За умови дотримання встановлених графіків ремонту та модернізації вже влітку ці «Гвоздики» пройдуть практичні випробування. А після надходження до війська посилять вогневу міць артилерійських підрозділів.

Дмитро ЧАЛИЙ

Поделиться:
Загрузка...