Астрофізик назвав причини мовчання іншопланетян

68

 Астрофізик Джилл Тартер з проекту SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) назвала дві головні причини того, чому людство, на її думку, до цих пір не встановило контакт з іншопланетними цивілізаціями

dailymail.co.uk

Перша причина полягає в величезних розмірах Всесвіту. Людство, на думку Тартер, до сих пір досліджувало тільки незначну її частину. Масштаби вивчених просторів астрофізик порівняла з водою в склянці, налитої з Світового океану Землі.

Друга причина полягає в технологічному застої, наступ якого вчений угледіла в XXI столітті. Тартер вважає, що людство, ймовірно, ще не відкрило (або не помітило) необхідні для спілкування з іншопланетним розумом форми комунікації.

На думку Тартер, в разі, якщо іншопланетяни відвідають Землю, вони "стануть тими, хто встановлює правила", що буде пов’язано з їхнім більш високим рівнем технологічного розвитку. Схожої точки зору дотримується і британський фізик-теоретик Стівен Хокінг. Вчений припускає, що іншопланетяни цілком можуть виявитися войовничими кочівниками, які спробують завоювати і колонізувати планету.

Пошук позаземних цивілізацій ведеться головним чином в рамках проекту SETI, якому російський мільярдер в 2015 році пожертвував сто мільйонів доларів. Ініціативу підприємця підтримав Хокінг. Пошуки іншопланетних цивілізацій людством ведуться виключно в електромагнітному діапазоні.

Деякі вчені не згодні з такою точкою зору. Наприклад, британський математичний фізик Роджер Пенроуз не виключає, що стародавні цивілізації могли використовувати гравітаційні хвилі, що виникають в результаті зіткнення чорних дір, для контактів з іншими розумними істотами.

Крім того, в якості засобу комунікації з іншопланетними світами можливо використовувати нейтрино, які надзвичайно слабо взаємодіють з речовиною. Рівень розвитку людства в даний час не дозволяє використовувати гравітацію або нейтрино для комунікацій.

Поделиться:
Загрузка...