Держприкордонслужба замовила 62 автомобілі «Тритон» із комплексом наземної розвідки «Джеб»

90

 Державна прикордонна служба України замовила 62 бронеавтомобілі «Тритон» із комплексом наземної розвідки «Джеб» у рамках облаштування українсько-російського кордону.

Бронеавтомобіль призначений для прикриття загрозливих напрямків, ведення спостереження та передачі інформації до центрів управління службою прикордонних підрозділів.

Укомплектований автономною системою кондиціонування, підігріву, фільтро-вентиляційною установкою, окремим дизель-генератором, засобами спостереження водія. Екіпаж машини складає 7 осіб.

Бронеавтомобіль озброєний дистанційно керованим бойовим модулем з 12,7-мм кулеметом НСВТ, за необхідності конструкція модуля дозволяє додатково встановлювати 40-мм автоматичний гранатомет УАГ-40. Система керування вогнем дозволяє вести вогонь одночасно з кулемета та гранатомета.

 фото © www.autocentre.ua

Машина має бронювання, що відповідає другому рівню STANAG 4569. «Тритон» здатен захистити екіпаж при підриві протитанкової міни потужності до 6 кг вибухівки

Для ефективного спостереження за обстановкою на кордоні машина оснащена комплексом наземної розвідки «Джеб» (у складі РЛС «Лис» та тепловізійної установки).

Комплекс дозволяє виявляти техніку до 6,5 кілометрів, людину — за 2,5 км, ідентифікувати ціль і проводити спостереження за 250 об’єктами одночасно. Вишка РЛС піднімається на 4,5 м, на вишці також розміщені відео- та тепловізійна камери.

catalog.use.kiev.ua

Пульт управління радіолокаційного комплексу, коли цього вимагає безпека, може виноситися на відстань до 100 метрів від машини.

«Тритон» обладнано засобами космічного зв’язку, короткохвильовою та ультракороткохвильовою радіостанціями.

Автономне опалення та дизель-генератор дають можливість вести приховане спостереження безперервно до 7 діб. Для забезпечення безпеки «Тритон» планується використовувати у заздалегідь обладнаних фортифікаційних спорудах.

Автомобілі будуть використовуватись на українсько-російському кордоні в межах Луганської, Харківської, Сумської та Чернігівської областей і на адміністративному кордоні з Автономною республікою Крим.

фото © УНІАН

З метою забезпечення максимально ефективного й тривалого застосування новітньої техніки заплановано курси з експлуатації та службового використання машин для членів екіпажу.

Навчання пройде на базі заводу із залученням інженерів розробників, викладацького складу Національної академії, Навчального центру, військовослужбовців центру зв’язку, Харківського , Луганського та Бердянського загонів Держприкордонслужби.

Загалом щороку готуватимуть 140 екіпажів.

У порівнянні з «Кугуарами» та іншою легкою бронетехнікою, що активно застосовується, «Тритон» має низку очевидних переваг. Це й дистанційно керований бойовий модуль (ризик оператора, який працює з кабіни, істотно менший, ніж, кулеметника у відкритій турелі), і спеціально розроблене з урахуванням навантаження шасі, значно надійніше від модифікації цивільних автомобілів додатково навантажених бронею, і вітчизняне виробництво значної кількості вузлів та механізмів, що безумовно позитивно позначиться на ремонтопридатності, можливостях для заводського доведення, усунення проблем, виявлених при експлуатації.

Говорити про практичну ефективність комплексів можна буде лише після тривалого їх використання у службових та бойових умовах, але за технічними параметрами ця розробка — однозначно крок уперед у порівнянні з діючим парком.

use.kiev.ua

P.S. 

Тактико-технические характеристики:

Дальность обнаружения РЛС: 
— человека3 км.
— автомобиля6 км.
Дальность обнаружения тепловизором: 
— человека2,4 км.
— автомобиля6,6 км.
ТВ камера36х
Подавление навигационных системGPS, ГЛОНАСС, GPS+ГЛОНАСС
Диапазон частот постановщика помех(20-2500) МГц, (до 6000 МГц — под заказ)
Количество поддиапазонов постановщика помехдо 14
Общая выходная мощность постановщика помехдо 1300 Вт
Диапазон рабочих температур-20…+50 С
Дополнительные возможности комплектацииАппаратура радиопере- хвата, выносное рабочее место, БПЛА, комплекс разведывательно-сигнали- зационной аппаратуры, ап- паратура связи и приема/передачи данных с вышестоящим КП

 

Описание:

Мобильный комплекс наземной разведки и РЭБ "Джеб"

Комплекс обеспечивает:
— автоматическое обнаружение (по радиолокационному каналу) и получение детальной информации (по оптическому каналу) о любых наземных движущихся объектах с привязкой к географическим координатам и выдачей информации на КП;
 
— автоматическую привязку комплекса на местности с помощью спутниковых навигационных систем; прокладку, запись маршрута движения в БК;
 
— обнаружение систем связи и телекоммуникации (в том числе средств сотовой, мобильной, спутниковой, радиорелейной и транковой связи), радиотехнических средств (в том числе РЛС ближнего действия, систем управления огнем, систем передачи сигналов управления и телеметрии);
 

 

P.P.S. Легкоброньований плаваючий автомобіль (бронетранспортер) «Тритон» — повноприводна бойова броньована машина з колісною формулою 4х4 розроблена ПАТ «Завод Ленінська кузня», може використовуватися як бронетраспортер або багатоцільова броньована база, для машин різного призначення.

Вперше був представлений у вересні 2015 року на виставці «Зброя та безпека-2015» у Києві.

Тактико-технічні характеристики

Загальні:
Екіпаж: 3 (командир, водій, оператор) + 8 десант
Маса: 8000 кг
Довжина:5650 мм
Ширина: 2450 мм
Висота: 2300 мм
Колісна база: 3400 мм
Кліренс: не менше 450 мм

Двигун:
Тип: рядний шестициліндровий дизельний двигун з прямим вприском палива
Марка: Volvo TAD620VE робочим об’ємом 5,7 л і потужністю 211 к. с.
Макс. потужність при 2300 обертах на хвилину: 150 кВт (211 к.с.)
Максимальный крутний момент при 1500 об/хв: 700 Нм
Маса двигуна: 570 кг

Трансмісія і привід:
Колісна формула: 4х4
Коробка передач: 5 ст. АКПП Allison 1000 CP
Підвіска незалежна, важільно-торсіонна
Шини: Michelin XZL MPTTL 365/80 R20 /

Експлуатаційні показники:
Макс. швидкість руху по шосе: 110 км/год
Макс. швидкість руху на плаву: 10 км/год
Запас ходу по шосе: до 700 км

Подолання перешкод:
Максимальний кут підйому: 30˚
Максимальний кут крену: 20˚
Висота перешкоди: 0,5 м
Ширина рову: не більше 2 м
Глибина броду: не більше 1,0 м

Озброєння:
Дистанційно керований бойовий модуль у складі:
12,7-мм кулемет НСВТ
40-мм автоматичний гранатомет УАГ-40
Система запуску димових гранат 902У «Хмара» (6 пускових установок)
Оптико-електронна система керування вогнем із лазерним далекоміром

Бронювання:
Тип: сталева катана гомогенна броня (протикульна, протиосколкова)
Рівень: STANAG 4569 Level 2
Лобова 12-14 мм та скло витримують попадання кулі 12,7-мм
Бокова/верхня 6,5 мм витримує попадання кулі 7,62 мм

Додаткове обладнання:
Передпусковий підігрівач
Фільтровентяліціонная установка
Кондиціонер

На озброєнні (використання)

Державна прикордонна служба України замовила на 2016 рік 62 бронеавтомобілі «Тритон» в комплектації, що дозволяє перевозити 4 чоловік окрім трьох членів екіпажу, включає комплекс «Джеб» (у складі РЛС «Лис» та тепловізійної установки), окремий дизельний генератор, виносний пульт керування радіолокаційним комплексом (до 100 метрів)

 фото © www.autocentre.ua

Поделиться:
Загрузка...