Виконання Програми підвищення обороноздатності і безпеки держави

25

 Кабінет Міністрів України прийняв постанови, що стосуються питань виконання Програми підвищення обороноздатності і безпеки держави та забезпечення невідкладних потреб Збройних Сил України в частині виготовлення літаків Ан-148-Е-А, танків БМ «Оплот», комбінованого пристрою викиду хибних цілей «Адрос» і його модифікацій для літаків, а також 125-міліметрового пострілу (боєприпасу) з керованою ракетою.

Документи визначають чіткі правила та умови, які регулюють відносини, пов’язані з наданням Кабінетом Міністрів України державної гарантії для забезпечення виконання боргових зобов’язань за кредитами, які залучатимуть підприємства-виробники.

Державні підприємства продовжують постачати Збройним Силам України нове та модернізоване озброєння і військову техніку.

Згідно з державним оборонним замовленням на 2015 рік, цього року Міністерство оборони України уклало більше ста контрактів і додаткових угод з державними підприємствами на загальну суму понад 5 мільярдів гривень.

Це дало змогу закупити для Збройних Сил України

3 тисячі 756 одиниць озброєння та військової техніки та майже 402,5 тисяч ракет та боєприпасів. Зокрема, 67 артилерійських гармат до бронетанкового озброєння, 625 тепловізійних, оптичних прицілів та засобів нічного бачення; 50 наземних радіолокаторів; 640 одиниць стрілецької зброї та 1000 глушників до неї; 31 одиницю бронетанкового озброєння і техніки, серед яких бронетранспортери БТР-4Е; 30 протитанкових ракетних комплексів; 610 одиниць автомобільної техніки, серед яких автомобілі КрАЗ різних модифікацій та бронеавтомобілі різного призначення; 20 модернізованих літаків і вертольотів та 28 одиниць радіоелектронного обладнання до них; 5 комплектів безпілотних авіаційних комплексів; 145 засобів інженерного озброєння; 379 засобів топогеодезичного і навігаційного забезпечення, 87 одиниць апаратури передачі інформації, 2 бойових катери тощо.

У 2015 році на озброєння Збройних Сил України прийнято 18 зразків озброєння та військової техніки та один комплект захищеної системи електронного документообігу Міністерства оборони України.

Водночас, ремонтно-відновлювальні бригади Збройних Сил України та державних підприємств за минулий тиждень повернули до виконання бойових завдань 262 одиниці озброєння та військової техніки. Зокрема, танки, гаубиці, гармати, бронетранспортери та бойові машини.

З початку АТО розгорнута система технічного забезпечення Збройних Сил України дозволила відновити понад 34 тисячі 800 одиниць ОВТ, із яких понад 33 тисячі повернули до строю ремонтно-відновлювальні бригади Збройних Сил України.

Поделиться:
Загрузка...