Нам вдалося зупинити ворога. Армія — відновлена, — Степан Полторак

17

 

mil.gov.ua

«Збройні Сили України готові до непередбачуваних дій бойовиків на Донбасі. Головне, це те, що нам вдалося зупинити ворога. Армія — відновлена. Збройні Сили України відновили свою боєздатність, набули бойовий досвід, оперативну спроможність, технічну оснащеність, забезпеченість для успішного виконання поставлених завдань по захисту України». Про це під час публічного звіту Уряду у клубі Кабінету Міністрів заявив Міністр оборони генерал армії України Степан Полторак.

Він зазначив, що ситуація на фронті залишається стабільно напруженою. Зокрема вчора, 7 грудня, кількість провокаційних обстрілів була найбільшою за останній час — 51 обстріл позицій сил АТО.

— Україна та Збройні Сили виконують Мінські домовленості та зобов’язання щодо відведення озброєнь і призупинення вогню. Ці обстріли — спроба тиску з боку бойовиків, особливо напередодні важливих зустрічей. Але ці провокації ніякого успіху не мали й не матимуть, — наголосив Міністр оборони.

Спільно з іноземними експертами завершується опрацювання: Стратегічного оборонного бюлетеню України, Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки на період до 2020 року, інших стратегічних документів з реформування Збройних Сил України.

— Підписана 7 грудня Адміністративна угода між Міністерством оборони України та Європейським оборонним агентством надала юридичні підстави для укріплення оборонного співробітництва України з країнами-членами ЄС, — зазначив Міністр оборони України.

Генерал армії України Степан Полторак назвав серед пріоритетних завдань в роботі керівництва Міноборони та Збройних Сил: максимальну адаптацію Збройних Сил до стандартів НАТО, інтегрованість структур Міністерства оборони та Генерального штабу, їх збалансованість за обсягами завдань і чисельністю персоналу, чітке розмежування повноважень керівників структурних підрозділів та посилення їх відповідальності за результати роботи, оперативна спроможність щодо забезпечення озброєнням, технікою, оснащенням Збройних Сил, нову система підготовки, планування та управління.

Практично зроблено: рішенням Президента України затверджено військово-адміністративний та оперативно-стратегічний поділ території України, яким закріплено повноваження та відповідальність органів військового управління відповідно до нових загроз.

— У рамках реформування Збройних Сил набрали нових спроможностей: Генеральний штаб, командування видів Збройних Сил, чотири оперативних та три повітряні командування. Створення чіткої структури системи управління Збройними Силами завершується формуванням Об’єднаного оперативного штабу. Удосконалюються організація і підготовка Високомобільних десантних військ, — повідомив генерал армії України Степан Полторак.

Міністерство оборони має намір сформувати командування Сил спеціальних операцій до кінця 2015 року, — повідомив Міністр оборони генерал армії України Степан Полторак.

«Розпочато формування Сил спеціальних операцій. Командування Сил спеціальних операцій буде сформовано до кінця цього року», — сказав він.

Бойові здібності цих сил буде видно в 2016 році.

P.S. До військ поставлено близько 3,5 тис. одиниць озброєння та понад 401 тис. одиниць ракет і боєприпасів

Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак повідомив на брифингу в клубі Кабінету Міністрів України про те, що до військ поставлено близько 3,5 тисяч одиниць озброєння та понад 401 тисячу одиниць ракет і боєприпасів:

— У тому числі: 18 модернізованих літаків та вертольотів; 5 одиниць безпілотних авіаційних комплексів; понад 30 одиниць бронетанкового озброєння, 600 одиниць автомобільної техніки та 625 одиниць тепловізійних засобів спостереження та прицілювання, — розповів генерал армії України Степан Полторак.

Прийнято на озброєння 17 сучасних зразків озброєння і військової техніки.

З початку проведення антитерористичної операції відновлено та відремонтовано більше 34 тис. одиниць озброєння і військової техніки (зокрема: 33,3 тис. од. ОВТ Сухопутних військ; 837 од. техніки Повітряних Сил: 84 літаки, 44 вертольоти, 27 безпілотних літальних апаратів).

Поделиться:
Загрузка...