Українські ВМС провели контрольні навчання

14

 Військово-Морські Сили Збройних Сил України в період з 22 по 24 вересня провели контрольні навчання і тактико-спеціальні заняття.

mil.gov.ua

Заходи проводилися під загальним керівництвом командувача ВМС ЗС України віце-адмірала Сергія Гайдука, на стаціонарних пунктах управління, у пунктах постійної дислокації, на морському полігоні і полігонах бойової підготовки в Одеській та Миколаївській областях. Навчання проінспектував перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-полковник Геннадій Воробйов.

До навчань залучалися понад 15 бойових кораблів, катерів та суден забезпечення, 6 літальних апаратів, понад 10 берегових військових частин і підрозділів. Загалом у навчанні взяли участь близько 2 тисяч військовослужбовців, понад 100 одиниць озброєння і військової техніки.

Навчальні цілі заходів полягали в удосконаленні теоретичних знань та практичних навичок офіцерів управлінь та штабів військових частин ВМС ЗС України під час виконання функціональних обов’язків в ході управління силами (військами), підвищенні рівня злагодженості органів управління, морського, польового та повітряного вишколу сил (військ). Крім того, їх метою було перевірити готовність тактичних груп, військових частин (підрозділів) до виконання завдань за призначенням та рівень їх тактичної підготовки, а також удосконалення та перевірка навичок командирів у плануванні та проведенні навчань.

Корабельний склад під час виходу в море провів артилерійські стрільби, навчання із супроводження важливого вантажу, оглядову операцію, низку інших навчань і тренувань. У активі підрозділів військ берегової оборони — марші у визначені райони з проведенням розгортання на рубежах та в районах вогневих позицій, виконанням артилерійськими підрозділами вогневих завдань по морських цілях тощо. Завдання з повітряної розвідки, враження морських цілей та інші виконала морська авіація. До забезпечення заходів залучалися також підрозділи військ зв’язку, бойового забезпечення та інші.

— Проведені заходи відрізнялися високим динамізмом, проводилися в умовах постійної зміни обстановки і місця дій, вдень і вночі, командири військових частин збагатили досвід управління силами і військами, а особовий склад отримав додатковий досвід експлуатації і бойового застосування штатної техніки, — зазначив начальник штабу — перший заступник командувача ВМС ЗС України контр-адмірал Андрій Тарасов. Він додав, що за попередньою оцінкою поставлені органам управління, силам і військами завдання виконані у повному обсязі.

Прес-центр Командування ВМС ЗС України

mil.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...