Президент України та Генсек НАТО відкрили навчання «Україна-2015»

46

 Президент Петро Порошенко та Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг у Львівській області урочисто відкрили навчання Україна-НАТО з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій «Україна—2015».

Главу держави супроводжували Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак, начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-полковник Віктор Муженко, начальник Національної Академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук, інші посадові особи.

Звертаючись до учасників навчань, Президент назвав цей день унікальним в історії відносин України з НАТО, адже це — перший візит нового Генерального секретаря НАТО в Україну та перші подібні навчання, які Україна проводить з НАТО. «Це є ще одним свідченням посилення нашого особливого партнерства з організацією Північно-Атлантичного договору», — наголосив Президент.

Глава держави назвав вражаючими масштаби навчань: до них залучено 1100 рятувальників із 34 країн світу. Він назвав участь у навчаннях представників країн Європи, Америки, Азії проявом солідарності з Українським народом в один із найскладніших періодів у його новітній історії. «Ми вдячні нашим партнерам в НАТО за можливість провести ці міжнародні навчання в Україні та їх підготовку», — заявив Петро Порошенко. Окремо Глава держави подякував за професійну, технічну, гуманітарну підтримку, що надають держави НАТО Україні.

Генеральний секретар НАТО відзначив, що Україна знає про катастрофи з свого власного досвіду — природні та техногенні. «За будь-яких обставин, незалежно від причини, Україна та її партнери мають бути готовими і здатними відреагувати якомога ефективніше», — наголосив він.

Йенс Столтенберг подякував Президенту України та українцям за те, що країна приймає ці навчання. «Приймаючи ці навчання, ви демонструєте, що Україна хоче зробити свій внесок у безпеку народів Європи та всього євроатлантичного регіону», — зазначив він.

Генсек НАТО наголосив: «Ці навчання можуть реально і суттєво змінити наші підходи до реагування на реальні надзвичайні ситуації в Україні чи в будь-якій іншій країні-члені чи партнері НАТО». За його словами, до цих навчань приєднались спостерігачі з ООН та ЄС, а також з Японії та Йорданії.

mil.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...