ВМС України мають отримати 18 бронекатерів

42

До кінця поточного року ВМС України отримують два малі артилерійські бронекатери «Гюрза»

mil.gov.ua

Про це повідомив заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв, який відвідав Публічне акціонерне товариство «Завод «Ленінська кузня» для перевірки темпів будування двох малих артилерійських бронекатерів «Гюрза». До кінця поточного року вони мають надійти до ВМС України.

— Ми маємо багато оптимізму, аби надати новий імпульс розвитку ВМС України. Нині гостро стоїть питання технічної готовності вітчизняного військово-морського флоту та питання його забезпечення. Сьогодні триває будівництво двох бронекатерів, які до кінця поточного року вже надійдуть до ВМС і будуть дислокуватися в одному з військових портів Чорного моря, — зазначив Юрій Гусєв.

Як зазначив голова правління ПАТ «Завод «Ленінська кузня» Валерій Шандра, наступного року завод збільшить кількість катерів, що випускаються. Адже Міноборони передбачає збільшити замовлення. Загалом, проектний термін будівництва «Гюрзи» становить від 9 до 12 місяців. У цього катера дуже потужна система спостереження, до якої включені тепловізорна та телевізійна камери. Також є можливість працювати системами спостереження до 15 км як в день, так і в ночі.

Своєю чергою командувач ВМС України віце-адмірал Сергій Гайдук розповів, що малі броньовані артилерійська катери «Гюрза» — перспективний проект. На кінець 2020 року їх повинно бути в складі ВМС 18 одиниць. За його словами, з підприємством досягнуто домовленість про їхнє подальше технічне обслуговування, модернізацію та нарощення бойової спроможності.

 

ТТХ катера

Основные кораблестроительные характеристики:

Длина, наибольшая 23,0 м
Ширина, наибольшая 4,8 м
Осадка, максимальная 1,0 м
Водоизмещение, полное 54 т
Автономность 5 суток
Экипаж 5 чел.

Энергетическая установка и скорость:

ГЭУ 2 дизеля
Максимальная скорость не менее 25 уз.
Дальность плавания не менее 900 миль (12 уз.)

Радиотехнические средства:

Навигационная РЛС
Оптико-электронная система наблюдения
Датчики обнаружения лазерного излучения
Интегрированный мостик

Вооружение:

2 боевых модуля типа «Катран-М», каждый в составе:
30-мм пушка
30-мм гранатомет
7,62-мм пулемет
Управляемые ракеты типа «Барьер»
Переносной ЗРК
Возможность постановки мин

Ответственные помещения (ходовая рубка, моторный отсек, отсеки оружия) защищены пулестойкой сталью

Поделиться:
Загрузка...