Австрия арестовала все активы России

69

 Австрия вслед за Бельгией и Францией арестовала имущество России на территории страны, подтвердил посол Австрии в России Эмиль Брикс.

Австрия вслед за Бельгией и Францией арестовала имущество России

Российский МИД уведомлен об аресте российского госимущества в Австрии, однако пока не обращался по этому вопросу к послу Эмилю Бриксу.

Посол Австрии в России пока не общался по данному вопросу с представителями МИД России.

"На данный момент министерство иностранных дел (России) пока не контактировало с нами по этой теме", — сказал посол.

Как сообщалось, Франция арестовала все имущество России. 17 июня Бельгия арестовала все государственное имущество России, находящееся в стране, за исключением дипломатических представительств.

Комментарий:

Про можливий арешт російського державного майна в Бельгії стало відомо буквально за день до відкриття Петербурзького економічного форуму. Цей захід російське керівництво розраховувало перетворити на чергове "потьомкінське селище" за участю місцевого старости — Володимира Путіна. Самовпевнений правитель повинен розповісти учасникам форуму казку про те, що з російською економікою все буде добре і в Росію потрібно вкладати гроші. І якщо Захід не бажає — що ж, тоді вкладатиме Китай.

Тепер навіть російські експерти з жалем визнають, що новини з Брюсселя будуть головними, а новини з Петербурга — другорядними. Які можуть бути інвестиції в країну, майно якої може вже завтра піти з молотка? Причому навіть до кінця не відомо, за яким саме позовом ухвалили рішення в Бельгії.

Спочатку вважалося, що йдеться про забезпечення позову колишніх акціонерів компанії ЮКОС, яку російська держава вкрала у власників. Але Європейський суд з прав людини заявив, що арешт російських активів у Бельгії не має до цього рішення ніякого відношення. Тому арешт у справі ЮКОСа ще попереду. І не тільки ЮКОСа. Найбільші проблеми Росія отримає, коли міжнародне правосуддя почне розглядати позови за Крим.

У Росії ніяк не можуть зрозуміти, що суди в цивілізованому світі не підкоряються ані Володимиру Путіну, ані Дмитру Кисельову. І навіть Ангелі Меркель з Франсуа Олландом вони теж не підкоряються. Це в Росії можна віддати чітке розпорядження не тільки звичайному судді, але навіть і суддям Конституційного суду. І вони радісно кинуться порушувати власну Конституцію — тому що є такими ж безчесними пройдисвітами, як і політичні керівники країни. На Заході все інакше. Вкрав — значить вкрав. І ніяка політична доцільність не зможе вплинути на судові рішення.

На практиці це означає тільки те, що російській економіці прийшов кінець навіть і без усіляких санкцій. Як і економіка будь-якої країни — а Росія вже давно не Радянський Союз з його герметичною системою і Держпланом — вона не зможе існувати без активів на Заході та інвестицій. Але якщо активи арештуються, то потрібно "закриватися". А якщо "закриватися", то це означає неминучі економічні втрати. І не тільки для державних компаній — для всіх.

Звичайно, з усього цього є дуже простий вихід. Не перетворюватися на Північну Корею. Віддати належне акціонерам ЮКОСа. Піти з Криму і Донбасу. Притягнути до відповідальності тих, хто крав підприємства і території. Але нинішнє політичне керівництво Росії навряд чи на це зважиться. Швидше за все, виправляти помилки попередників доведеться вже новій владі, яка з’явиться після економічного краху Росії. І в цьому випадку заплатити росіянам доведеться набагато більше, ніж просто за судовими рахунками.

Віталій Портников

Поделиться:
Загрузка...