Україна обговорює покупку 300 німецьких БМП Marder

60

 В Інтернеті з’явилася інформація про переговори українського імпортера озброєнь з болгарською фірмою, яка запропонувала придбати 300 демілітаризованої БМП Marder, які раніше перебували на озброєнні бундесверу. Судячи з того, що джерело інформації про переговори — це російський телеканал LifiNews, росіянам цей «маневр» дуже не подобається.

Тим часом, колишні німецькі БМП Marder пройшли демілітаризацію, тобто з них демонтовано озброєння і вони пропонуються під виглядом «аварійно-рятувальних машин» за ціною 48 тисяч євро за одиницю. Ціна — абсолютно безпрецедентна, навіть з урахуванням відсутності озброєння. Адже приблизно стільки ж коштували і поліцейські Saxon, які Україна закупила в минулому році. Але якщо Saxon — це більше патрульна машина, що не призначена для бойових дій, або максимум — це «таксі» до лінії фронту. То німецькі БМП Marder — це повноцінна бойова машина піхоти, яка значно посилить українську армію. І якраз БМП в Україні не виробляють, а проект «гібридної» БМП харківського заводу ім. Малишева поки ще на стадії опрацювання.

Зрозуміло, ФСБ намагається перешкодити цій угоді і не просто так інформацію «вилили» в Інтернет, щоб роздути черговий скандал про закупівлі «мотлоху». Тим часом БМП Marder були зняті зі зберігання Бундесверу (і це було дійсно зберігання), пройшли ТО і готові до експлуатації.

БМП Marder були виготовлені для армії ФРН групою Rheinstahl в 1971-1975 роках в кількості 2136 одиниць. Після 2000 року ці машини знімаються з озброєння, і до теперішнього часу в Бундесвері їх залишилася 521 одиниця (в значній частині на зберіганні), і вони повинні бути в найближчі кілька років повністю замінені новими БМП Puma. З 2009 року з наявних у міністерства оборони ФРН 237 одиниць Marder були продані Чилі та 80 — Індонезії. Решта машин були списані, демілітаризовані зі зняттям озброєння і на даний час поступово утилізуються. Тим часом БМП Marder оснащена дизельним двигуном Mercedes-Benz потужністю 600 к.с. і може розвивати швидкість 60-70 км/год.

Україна обговорює покупку 300 німецьких БМП Marder у болгарської фірми

Поделиться:
Загрузка...