Київські зброярі виготовляють високоточні ракети, які кращі за новітні натівські зразки

33

 Українське підприємство виробляє унікальні протитанкові ракети та БПЛА, який запускається з БТРа. На виставці "Зброя та безпека" та "Авіасвіт" київські зброярі із КБ "Луч" представили свої високоточні ракети, які кращі та дешевші за надсучасні натівські зразки.

Саме прикладом продукції цього підприємства президент України Петро Порошенко відкинув усі питання із закупівлі зброї у закордонних виробників.

"Високоточна протитанкова ракета виробництва Франції або США коштує в 14 разів дорожче, ніж аналогічна ракета, яка проводиться на нашому КБ "Луч", при цьому по основних характеристиках вона не поступається", — заявив президент України під час прес-конференції.

Судячи з промови, Україна за кордоном буде купляти те, що поки не виробляє сама, наприклад контрбатарейні РЛС та засоби зв’язку, все інше повинні зробити наші виробники.

Одним із прикладів такого порівняння слугує переносний протитанковий ракетний комплекс "Скіф". Його прямими конкурентами є розрекламований американський Javelin, французький Milan ER та російський "Корнет".

Слід зазначити, що "Скіф" вже успішно використовувався і продовжує воювати у зоні АТО, де довів свою надвисоку ефективність, але представники компанії не стали розповсюджувати будь-які подробиці через секретність інформації.

Головним недоліком всіх конкурентів є те, що оператор повинен знаходитись поруч із пусковою установкою, а у "Скіфа" є виносний пульт керування. І в той час, коли знищення пускової установки загрожує і життю бійця, українська зброя такого недоліку не має.

Американський Javelin програє українському "Скіфу" за дальністю бойової дії, яка у два рази менше, 2,5 кілометри проти 5,5 кілометрів, не краще за цим параметром і французький ПТРК, у якого ракета летить лише на 3 кілометри. За цим параметром лише російський "Корнет" зрівнявся із української розробкою.

Але головним недоліком "Корнету" є система наведення, яка змушує "вести" ракети рівно по лазерному променю, що дозволяє усім сучасним бронемашинам помітити пускову установку, а автоматика танку самостійно запустить систему створення перешкод, які зіб’ють ракету з курсу.

Саме така система, під назвою "Варта" встановлюється на вітчизняні танки "Оплот", аналогічні системи є і у інших країн світу. У "Скіфа" ж дещо інша система наведення, завдяки якій лазерний промінь остаточно наводить ракету на ціль лише у останню секунду польоту, що не дає шансу противнику поставити перешкоди.

А завдяки спеціальній траєкторії польоту, ціль вражається у найменш захищену верхню частину танку. Для досягнення аналогічного результату Javelin обладнали дорогою інфрачервоною головкою самонаведення, яка замінила лазерне наведення, але це збільшило вартість комплексу, довівши його до 100 тисяч доларів за одну ракету.

Американський FGM-148 Javelin

Та окрім явної переваги у характеристиках, для України вибір вітчизняної зброї більш ніж пріоритетний, бо це дасть змогу розвиватися українським підприємствам.

До того ж, як сказав президент України Петро Порошенко: "вчитися, щоб користуватися американською ракетою, треба 2,5 роки, користуватися нашою зброєю ми вміємо".

Слід також зазначити, що КБ "Луч" розробило і новітній безпілотник, який має інноваційну систему запуску. Він транспортується у контейнері, який встановлюється на бойові модулі БТР-3 та БТР-4 та іншої сучасної бронетехніки.

Сам БПЛА є багаторазовим і може до двох годин спостерігати у 20 кілометровій зоні. Це дозволяє не тільки вчасно помічати засідки, а й наводити на позиції противника високоточну зброю.

 БПЛА "Сокіл-2"

Окрім цього, виробник вже давно виробляє різноманітні ракетні боєприпаси для танків та протитанкових гармат, які вже використовуються у Збройних силах України. 

Поделиться:
Загрузка...