Німці подали до суду на «Газпром» через високі ціни

25

 Німецька компанія RWE подала в арбітраж позов до "Газпрому" з вимогою перегляду формули ціни на газ.

Про це повідомив головний виконавчий директор RWE Юрген Гроссман, передає Reuters.

Це вже другий розгляд, який загрожує російському монополісту, раніше в суд на нього подав інший енергоконцерн Німеччині — E.ON. Переговори про перегляд ціни з "Газпромом" RWE веде вже давно, проте до рішучих дій перейшла лише зараз.

Подібне звернення передбачено в кожному контракті, нічого екстраординарного в цьому немає, відзначили в "Газпром експорті".

Джерела в компанії сказали, що насправді арбітражні процеси йдуть з початку року, але і при цьому переговори з німецькою компанією не переривалися.

Джерело в "Газпромі" сказало, що переговори про зниження цін з RWE тривають давно, вже близько року.

За інформацією німецьких ЗМІ, за прогнозами німецької компанії, на результати арбітражного розгляду слід чекати в 2012-2013 роках.

Останньою іноземною компанією, якій вдалося домогтися для себе перегляду ціни на газ "Газпрому", стала італійська Edison.

Вона домоглася з російського боку знижок на закуповуваний у монополіста газ.

Слідом за цим, не досягнувши успіху в переговорах, до суду вирушили німецькі компанії.

Так, E. ON після довгих спроб домовитися з "Газпромом" про перегляд формули ціни на газ подав до російської компанії позов до арбітражного суду.

При цьому E. ON є найбільшим покупцем газу з Росії: за даними Банку Москви, на його частку припадає 15-20 мільярдів кубометрів газу в рік, що може становити близько 50% збуту "Газпрому" в Німеччині.

Для порівняння, за 2010 рік компанія експортувала до Німеччини 33,98 мільярда кубометрів.

RWE AG — одна з провідних німецьких компаній у сфері виробництва і продажу електроенергії і природного газу.

Розміщена в Чехії RWE Transgas уклала з "Газпромом" контракти на поставку газу ще в 1998 і 1999 роках, в 2006 році вони були продовжені до 2035 року.

За умовами контрактів передбачені поставки газу обсягом 9 мільярдів кубометрів на рік і його транспортування обсягом до 30,5 мільярда кубометрів на рік.

Поделиться:
Загрузка...