Парламент схвалив пенсійну реформу

30

Верховна Рада України в першому читанні схвалила урядовий проект пенсійної реформи.

За законопроект, ухвалення якого є передумовою відновлення співпраці з МВФ, проголосували 245 депутатів. Фракції БЮТ-Батьківщина і Компартії не брали участі в голосуванні.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловив припущення, що парламент встигне розглянути пенсійну реформу в другому читанні ще до початку літніх канікул, якщо профільний комітет упродовж передбачених регламентом 15 днів підготує необхідні зміни до закону.

В коментарі агентству Інтерфакс-Україна пан Єфремов наголосив на тому, що пенсійна реформа потрібна державі, "тому ті здорові сили, які є і які це розуміють, підтримали таке рішення".

Партнери Партії регіонів у коаліції більшості — комуністи — бойкотували голосування за пенсійну реформу, а лідер КПУ Петро Симоненко сказав, що її втілення посилить в Україні соціальну напруженість.

Урядовий проект пенсійної реформи передбачає низку нових пропозицій: розмір максимальної пенсії обмежує 10 прожитковими мінімумами і поширює цю норму на вже нараховані пенсії; збільшує пенсійний вік чоловіків до 62 років поетапно, починаючи з 2013 року, на 6 місяців щороку; для жінок передбачено трирічний "перехідний період", упродовж якого вони зможуть виходити на пенсію за старим чи за новим законодавством, тощо. Докладніше про пенсійну реформу — тут

За урядовий проект пенсійної реформи проголосували 13 депутатів фракції НУ-НС, лідер якої Микола Мартиненко закликав більшість звернутися до президента з вимогою звільнити віце-прем’єр-міністра, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка. Саме пан Тігіпко представив у парламенті урядовий проект пенсійної реформи, схвалений більшістю у четвер.

У день, коли парламент схвалив у першому читанні урядовий законопроект про пенсійну реформу, міністр фінансів Федір Ярошенко вилетів до Вашингтона на консультації з Міжнародним валютним фондом — сказав журналістам керівник українського уряду Микола Азаров.

Хоча пан Азаров не назвав подробиць майбутніх консультацій з МВФ, кореспонденти звертають увагу на заяви урядовців про те, що в разі схвалення пенсійної реформи рада директорів МВФ може вже в серпні поновити фінансування України в межах програми stand by.

Окрім проведення пенсійної реформи, Міжнародний валютний фонд вимагає від українського уряду ще й вирішити проблему занижених, як вважає МВФ, тарифів на газ для населення.

Оглядачі вважають, що виконуючи вимоги МВФ і йдучи на непопулярні кроки, українська влада втрачає підтримку серед населення і змушена балансувати між внутрішньополітичними потребами та економічною доцільністю.

Поделиться:
Загрузка...