На Луганщині закривають українську школу, щоб вселити офіс ПР?

15

 У місті Красний Луч Луганської області п`ятеро батьків учнів україномовної школи проводять голодовку на знак протесту проти її закриття.

Про це повідомив один з тих, хто голодує, депутат міської ради, колишній мер міста Сергій Лук’яненко.

За його словами, серед вимог протестувальників – скасування рішення сесії міськради про закриття школи, відставка заступника міського голови Людмили Мягкої і начальника управління освіти Наталії Пострякової.

Необхідність закриття навчального закладу в мерії пояснюють тим, що в школі, розрахованій на 1 тисячу 176 учнів, навчається всього 240 дітей, а в наступний навчальний рік набирається ще менше школярів, йдеться у повідомленні УНІАН.

Закриття школи в міськраді не пов`язують з бажанням закрити саме україномовну школу, оскільки в місті є ще 2 школи, де навчання ведеться двома мовами. Головний мотив – брак коштів на утримання.

"За словами ж Лук’яненка, кошти на утримання школи є. У школі навчаються 307 учнів приладобудівного технікуму, працює школа мистецтв на 100 чоловік. В рахунок орендних платежів вони оплачують усі комунальні послуги", — йдеться у повідомленні.

Він стверджує, що фактично закриття школи розпочалося ще в 2006 році, коли почали говорити про її закриття, відлякуючи тим самим батьків учнів.

Лук’яненко вважає, що школу закривати не можна, оскільки вона розташована в густонаселеному мікрорайоні. За його підрахунками, через невеликий проміжок часу ще дві школи цього мікрорайону не зможуть прийняти всіх бажаючих навчатися.

"Від такого закриття варто чекати тільки згортання життєдіяльності міста", — вважає він.

Лук’яненко також заявив, що міська влада "тупо виконала вказівку з оптимізації шкільної мережі", не подумавши про дітей, не обговоривши ситуацію з батьками. У той же час батьківським комітетом зібрано більше 1 тисячі підписів жителів мікрорайону проти закриття школи.

Також, за його словами, міська влада не вжила ніяких заходів для залученню додаткових коштів. "Якщо вже так важко з фінансами, то хоч би почали з себе і відмовилися від премій, доплат", — зазначив Лук’яненко.

"За інформацією батьківського комітету, після закриття школи в будівлі може з`явитися офіс місцевої молодіжної організації Партії регіонів", — йдеться у повідомленні.

Поделиться:
Загрузка...