Рада муфтіїв Росії запустить Перший ісламський канал

14

 Наприкінці лютого або на початку березня 2011 року в Росії планують запустити ісламський супутниковий телеканал, повідомляє Газета.Ru. Про це заявив голова Ради муфтіїв Росії Равіль Гайнутдін (на фото).

«Зараз триває технологічна робота, ми на фінішній прямій, — сказав він. – За місяць або трохи більше ми побачимо, що являє собою продукція Першого ісламського. Сподіваюсь, це буде якісна й добротна робота». За його словами, програми каналу будуть просвітницькими та орієнтованими передусім на молодь, яку «необхідно виховувати в дусі толерантного ставлення до представників інших конфесій, любові до ближнього та патріотизму». Муфтій сподівається, що новий канал допоможе знизити рівень ісламофобських настроїв у російському суспільстві. У проекті Першого ісламського телеканалу будуть задіяні не лише мусульмани, але й представники інших конфесій. 

У серпні 2009 року ідею створення ісламського телеканалу підтримав президент Російської Федерації Дмитро Медведєв, відзначивши, що в програмах мало б вестися роз’яснення головних світоглядних позицій ісламу. «Це було б правильно, ми цим займемося. В тих регіонах, де живуть наші російські мусульмани, такий канал точно був би запитаний», — сказав Медведєв. Одначе донедавна Гайнутдін заявляв, що проект існує лише на рівні концепції. 

Рада муфтіїв Росії є співзасновником телевідеокомпанії «Исламский мир», яка виробляє телепрограми та документальні фільми, присвячені ісламу. 

З 2005 року в Росії працює супутниковий православний телеканал «Спас», засновником якої є Російська православна церква. Канал входить до базових пакетів НТВ+, «Акадо» та інших мереж. Із початку 2010 року цей канал почав мовити цілодобово.

Поделиться:
Загрузка...