Українські морпіхи виходять на «Сі Бриз-2010» ФОТО

36

В рамках підготовки до міжнародних навчань "Сі Бриз-2010" морські піхотинці Центру військ берегової оборони Військово-Морських Сил України завершили тренування в околицях населеного пункту Новоозерне і почали передислокацію в район проведення маневрів.

Вчора бойова техніка була завантажена в твіндек десантних кораблів "Костянтин Ольшанський" і "Кіровоград", а особовий склад розміщений у приміщеннях десанту.

 Виходу у район навчань передував цілий ряд заходів, які протягом тижня провели морські піхотинці. Так, на полігоні воїни в чорних беретах під керівництвом командирів підрозділів відпрацьовували питання тактичної підготовки.

Одночасно з цим, на озері Донузлав водії бронетранспортерів БТР-80 займалися морською десантної підготовкою, в ході якої відпрацьовувалися практичні навички управління бойовими машинами на воді, а також самий складний елемент цієї програми — завантаження та вивантаження бойової техніки на великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський" з води і на воду.

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Григорій Педченко та офіцери аташату з питань оборони при Посольстві США в Україні полковник Ричард Андерсон та полковник Денніс Ларм обговорили питання, пов’язані з проведенням спільних військових навчань Фото mil.gov.ua

За цей час особовий склад десантно-штурмової роти та розвідувального взводу виконав програму повітряно-десантної підготовки, здійснивши 135 стрибків з парашутом з літака Ан-26. Таким чином, морські піхотинці готові до виконання стрибків з парашутом, у тому числі з парашутом європейського зразка з літака С-130. Стрибки заплановані в рамках спільних українсько-американських військово-морських навчань із запрошенням інших країн "Сі Бриз-2010".

Сьогодні, 9 липня кораблі з десантом на борту прибувають в район навчань.

Нагадаємо: навчання "Сі бриз-2010" пройдуть в період з 12 по 23 липня в Одеській і Миколаївській областях і в акваторії Чорного моря. Темою навчань визначено планування та проведення міжнародної антипіратської операції. У навчаннях, крім військовослужбовців України та США, будуть брати участь представники Азербайджану, Бельгії, Німеччини, Греції, Грузії, Данії, Молдови, Польщі, Туреччини, Швеції, і військовий спостерігач від Австрії. Під час навчань відпрацьовуватиметься взаємодія силових і правоохоронних органів різних країн з протидії тероризму, піратства, незаконного поширення зброї масового знищення, проведення пошуково-рятувальних операцій і контролю за судноплавством.

У навчаннях візьмуть участь 450 військовослужбовців армії США зі стрілецькою зброєю, а також 1 американський корабель, 2 літаки, 1 вертоліт, до 10 одиниць колісної техніки. Військово-Морські Сили України планують задіяти в навчаннях 16 кораблів, катерів і допоміжних суден, посилений батальйон морської піхоти, водолазний підрозділ, два вертольоти і два літаки. Сухопутні війська виділяють для участі у навчаннях чотири транспортні і один санітарний вертоліт Мі-8, Повітряні Сили — літак медичної евакуації Ан-26 «Віта». Державна прикордонна служба України буде представлена п’ятьма патрульними катерами. Чисельність контингентів інших запрошених країн складе до 500 чоловік зі стрілецькою зброєю, також буде залучено до 15 кораблів, підводний човен, до 4 вертольотів.

Владислав Селезнев

 

Поделиться:
Загрузка...