У Києві відбулася презентація книги «Дивізія «Галичина» ВИДЕО

17

29 вересня 2009 року в інформагенції Інтерфакс-Україна відбулася презентація книги "Дивізія "Галичина" у запитаннях і відповідях". У заході взяли участь: Леонід Муха — співавтор книги, вояк дивізії "Галичина", Юрій Ноєвий — політолог, Андрій Іллєнко — заступник голови Київської міської організації ВО "Свобода", політолог.

Під час презентації Фото tiahnybok.info

Метою презентації стало розвіяння міфів про Дивізію, які використовуються як привід для інформаційної війни проти учасників цього військового формування та України.

Голова Всеукраїнського об‘єднання "Свобода" Олег Тягнибок під час прес-конференції зазначив:

"Всеукраїнське об‘єднання "Свобода" неодноразово звинувачували у намаганні використати питання Дивізії "Галичина" чи то для власного піару, чи для пропаганди націоналізму, або ж навпаки, нацизму. Але історія дивізії "Галичина" — це взагалі не питання націоналізму. Це — питання елементарної історичної правди. І політичні дивіденди тут також ні до чого. Народ повинен знати правдиву власну історію, і використовувати цю історичну правду для того, щоб у майбутньому приймати історичні рішення у власних інтересах. Зараз тема української дивізії "Галичина" незаслужено замовчується, або стає об‘єктом перебріхувань, спекуляцій, тенденційних узагальнень. Звинувачення з боку українофобських сил лунають з метою відвернути увагу від власних злочинів проти українців. Для нас боротьба за історичну правду — це боротьба не за минуле, а за майбутнє Українського Народу".

Учасник прес-конференції, політолог Юрій Ноєвий під час свого виступу заявив: "Продовження російсько-комуністичної окупації з 9 травня 1945 р. аж до 24 серпня 1991 р. і відповідної політики знищення національної пам’яті сформувало "білі плями" у знанні українців про минуле, а активна діяльність сучасних українофобів та зрадників — прагне сховати від них історичну правду. Це уможливлює ефективні маніпуляції суспільною свідомістю та полегшує Росії справу ведення інформаційної війни проти України. У ній використовуються у першу чергу ті явища минулого, які не вписувалися в імперські рамки "боротьби із фашизмом" та "отєчествєнной войни". Одним із таких явищ є І Українська дивізія УНА, більш знана як Дивізія "Галичина", — яскрава українська сторінка у ІІ Світовій війні: сформована наприкінці війни — дивізія "зброї" "Ваффен СС" — вона стала основою для майбутнього українського війська. Її вояки не зробили жодного пострілу, який би був засуджений Нюрнберзьким чи будь-яким іншим некомуністичним судом.

Національна пам’ять, зокрема знання про діяльність дивізії "Галичина", дозволить Україні захиститися від інформаційної війни, яку проти неї провадить сучасна реваншистська Росія. Президент останньої нещодавно заявив у своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН про недопустимість перегляду історії ІІ Світової війни, маючи на увазі недопустимість саме відродження національної пам’яті українців, з’ясування історичної правди та її поширення".

"Для української молоді подвиг Дивізії "Галичина" має бути прикладом для наслідування. Ми маємо цінувати зусилля українців, які йшли на боротьбу, маючи в серці мрію про побудову української держави. Але це обережне і гидливе ставлення теперішньої влади до вояків Дивізії "Галичина" є ганебним. Тепер наш обов‘язок гідно відплатити їм за їхні зусилля та вшанувати їх на рівні держави, за створення якої вони стояли", — зазначив під час свого виступу заступник голови Київської міської організації ВО "Свобода" Андрій Іллєнко.

Прес-служба ВО "Свобода"

Дивізія Галичина частина 1

Дивізія Галичина частина 2

Дивізія Галичина частина 3

Дивізия Галичина частина 4

Дивізія Галичина частина 5

Дивізія Галичина частина 6

Поделиться:
Загрузка...