Рада должна объединиться. Интервью Виктора Януковича

15

Депутати мають зараз об’єднатися для розв’язання життєво-необхідних для держави питань. До цього закликає лідер Партії регіонів Віктор Янукович. Своє бачення подолання політичної та економічної кризи лідер опозиції виклав в інтерв’ю :

Віктор Янукович

— Вітаю вас, Вікторе Федоровичу

— Вітаю, Андрію

— Цього тижня у Верховній раді сплила тема саморозпуску Верховної ради, і про неї обмовилися як президент, так і голова Верховної ради, так само як і деякі депутати, в тому числі і від Партії регіонів. Ви особисто постійно наголошували на тому, що коаліція недієздатна, і що її не існує в парламенті, і сьогодні саме опозиція може реалізувати той сценарій саморозпуску, відповідно — дострокових парламентських виборів, в разі якщо складе мандати. Скажіть, будь ласка, чи готові ви сьогодні взяти в такий спосіб ситуацію в свої руки і припинити весь той безлад, який панує у Верховній раді?

— Сьогодні саморозпуск Верховної ради, і всі, хто про це каже — це кроки неефективні, чи дострокові парламентські вибори — вони призведуть тільки до погіршення ситуації. Цього ні в якому разі не можна робити. Я вважаю, що є питання, по яким парламент сьогодні потрібно згуртувати.

Найважливіше питання для нашої країни,і треба намагатися сьогодні згуртувати депутатів навколо їх вирішення, ну і я наведу один з прикладів — це безумовно підвищення стандартів життя. Підвищення заробітної плати і пенсії — те, що зобов’язана була влада зробити ще з першого квітня цього року. Коли ми вели розмови з нашими колегами, депутатами, то ми бачимо, що занадто велика політизація навколо цього питання, вона заважає їм прийняти це рішення. Ми бачимо, як на них тиснуть лідери фракцій, як на них тисне уряд, шукають залежність цих людей і на цьому намагаються грати. я задав своїм колегам питання: скажіть, будь ласка, а якщо ми розділимо це питання на дві частини — давайте перше,яке не можна вже терпіти, давайте спочатку приймемо рішення по пенсіям, знайшлись ті, які мене підтримали і сказали: якщо ви внесете цей законопроект на вівторок, 99 і 9 десятих, що ми будемо голосувати.

— Вікторе Федоровичу, адже в БЮТ і в уряді кажуть, що вони просто не мають грошей на підвищення соціальних стандартів. Ви можете зараз сказати, де взяти кошти,аби підтримати фінансово той законопроект про підвищення мінімальних зарплат та пенсій, на якому наполягає ваша фракція?

— Та вони сьогодні на рахунках казначейств ці кошти. Треба відкрити цю таємницю для українського народу, відкрити — показати, скільки є коштів Заради чого це робиться — відповідь одна — заради того, щоб за рахунок цих коштів робити самопіар, робити вибори.

Мене дивує, що ці люди, які вже 5 рік керують країною, а я сказав би так хазяйнують, не керують, а хазяйнують, вони не бачать, вони із заплющеними очами живуть, вони не бачать, що сталося від тієї роботи, що вони кажуть, що вони працюють.

Сьогодні фракція Партії регіонів, фракція блоку Литвина і частина фракції "Наша Україна" готові голосувати, готові. Я вважаю, що як тільки це відбудеться в парламенті, буде заснована практика співпраці більшості в парламенті, тому що коаліція не існує, вона не здатна далі працювати. І питання лежить в площині — якщо уряд не працює, що робити з цим урядом?

— Вікторе Федоровичу, враховуючи зараз поки що не офіційну, але все ж відкриту передвиборчу вже кампанію, я хотів би запитати, яка ваша позиція з приводу тих нарад, які влаштовує, зокрема на цьому тижні, прем’єр Юлія Тимошенко з керівниками села.

— Я зустрівся сьогодні з учасниками цього зібрання. Що я від них почув, я від них почув, що на минулому зібранні вони багато почули від прем’єр-міністра обіцянок. А всі знають, сьогодні в країні, сьогодні немає, мабуть, жодного керівника в жодній галузі, які б сьогодні могли б сказати інакше. Все, що обіцяється, до цього треба відноситися. як до політичного шоу. Інакше це не назвеш. Тому люди сьогодні люди знають ціну цього слова — що обіцялось на одних виборах, треба це повторювати чи ні? Цукор по 4 гривні, контрактна армія, ну і так далі, я не хочу казати про ці прориви чи зустрічі, чи кроки назустріч людям. Все це відомо, що це красиві слова, за якими немає конкретних дій. І вони розраховані на те, щоб маніпулювати громадською думкою. І такою ціною отримувати відсотки на виборах.

— Вікторе Федоровичу, цього тижня ви зауважували, наголошували на катастрофічному державному борзі України, який зростає шаленими темпами. Скажіть, будь ласка, ви знаєте, як зробити так, що зовнішні боргові заощадження країни не зростали, а зменшувалися?

— Механізм є один-єдиний. В світі ніхто іншого ще не придумав — треба, щоб працювала економіка. Це умова,без якої не може жити жодна країна, чому інші країни мають величезні борги, і їх обслуговують, тому що вони мають дуже серйозний розвиток економіки. Вони мають ефективну економіку, вони мають бюджет, який здатний обслуговувати ці борги.

А якщо Україна має такий слабкий бюджет, і мати такі запозичення, то скажіть, будь ласка, а як ми будемо обслуговувати такі борги? Треба ж коли береш кошти, треба ж завжди думати, як ти їх будеш віддавати якщо ми збільшили так борг України, як в цьому році, як ніколи не було такого за всі роки незалежності, а що від цього сталося, що економіка почала краще працювати, що від цього ми знизили кредитні ставки, що ми спрямували ці кошти на розвиток окремих галузей економіки, на розвиток житлово-комунального господарства, на енергозберігаючі технології? Де ці кошти?!

Кошти треба брати, як кажуть, з умом. Тому тут повинен бути і прозорий бюджет і чесна позиція влади по відношенню до людей. Людям треба казати правду, щоб люди розуміли, що робиться і для чого і що можна очкувати від такої політики. На жаль, сьогодні ми не маємо ні першого, ні другого.

— Щиро дякую вам за інтерв’ю, Вікторе Федоровичу.

— Дякую.

 

Поделиться:
Загрузка...