Вашингтон різко посилив тиск на Пекін, оголосивши третю хвилю мит на імпорт із Китаю. Загальна ставка зборів тепер досягає 104%, що фактично подвоює вартість китайських товарів для американських імпортерів.
Про це повідомляє Fox News.
Зазначається, що такий крок, за словами прессекретарки Білого дому Керолайн Левітт, є відповіддю на дзеркальні обмеження з боку КНР і підтвердженням жорсткої торгівельної політики адміністрації Трампа.
Після введення раніше оголошених мит у 20% та 34%, нові 50% тарифів стали кульмінацією американського курсу на “захист внутрішнього ринку”.
Тепер за кожні умовні 100 доларів вартості товарів з Китаю імпортери сплачуватимуть 204 долари.
Найбільше подорожчають електроніка, побутова техніка, гаджети та інші споживчі товари. Бізнес у США вже шукає шляхи диверсифікації поставок, зокрема — переорієнтацію на країни Південно-Східної Азії, Індію чи Мексику.
Пекін, своєю чергою, назвав дії США “економічним шантажем” і пригрозив тривалим протистоянням. Китайські офіційні особи заявили про готовність “боротися до кінця” та не поступатися тиску, що лише посилює ризик нової ескалації у глобальній економіці.
Напередодні президент США Дональд Трамп пригрозив Китаю значним збільшенням мита, якщо до 8 квітня там не скасують свої тарифи у розмірі 34%.
Раніше повідомлялося, що починаючи з 10 квітня Китай запровадить 34% мито на весь імпорт із США у відповідь на мита Трампа.

—————————
Трамп намагається продати, як свою перемогу, що деякі уряди йдуть до нього на уклін, щоб переглянути драконівські тарифи.
Але насправді адресат цієї тарифної війни один – це Китай. Саме Китай має стати на коліна і погодитися знизити мита, щоб змінити зовнішньоторговий баланс на користь США. Бо саме Китай є найбільшим торговим партнером США і його внесок в дефіцит торгівельного балансу США найбільший.
Китай не прогнувся і ввів дзеркальні мита – ті самі 34%, на які підвищив мита Трамп.
Трамп пообіцяв ввести додаткове мито в 50% починаючи з завтрашнього дня, якщо китайці не відкличуть своє 34% мито. І, я думаю, ви легко можете уявити, що буде далі. Правильно, китайці не поступляться. Вони вже заявили, що будть іти до кінця і на нові тарифи Трампа буде відповідь.
Якщо торгівельна війна між найбільшими економіками світу продовжиться, тарифи складуть більше 100% вартості товарів, якими країни торгують і зроблять торгівлю між Китаєм та США невигідною. І в Китаю з’явиться купа незадіяного виробництва, яке потребуватиме нових ринків за будь-яку ціну.
І тут найцікавіше! Трамп зараз прогинається перед путіним, бо має бажання відірвати росію від Китаю і разом дерибанити світ. Але через свою тупість просто тут і зараз кидає росію в обійми Китаю, бо, розірвавши торгівельні зв’язки з США Китай кинеться компенсувати їх … в росію! Велика країна, великі ресурси, Велике будівництво – чому ні?
Просто геніальний план Трампушкі – власними руками штовхнути Китай до ще більшої економічної і політичної інтеграції з росією, а потім воювати зразу проти двох цих кончених країн.
І тут варто розуміти, що ринки відновляться. пройде кілька днів і біржові індекси відіграють падіння. Коливання біржі не страшне, бо тимчасове. А ось переорієнтація в торгівлі на інші ринки – процес болючий і відіграти його назад буде набагато складніше.
Зараз Трамп сам, своїми руками будує фундамент для зміцнення союзу росії з Китаєм. І цей ідіотизм буде мати наслідки.
Білий дім: Це було помилкою Китая помститися. Коли Америку б’ють, Трамп б’є сильніше
Якщо Китай звернеться, щоб укласти угоду, Трамп буде неймовірно милостивий.
Маск звернувся до Трампа з прямим закликом скасувати нові мита, але йому не вдалося досягти результату
Вчора Маск опублікував відео на X, у якому економіст-консерватор Мілтон Фрідман рекламував переваги міжнародної торговельної співпраці.