Президент Володимир Зеленський заявив, що пів мільйона мобілізованих Україні не потрібно. При цьому він не озвучив кількість людей, яких планують призвати
Про це він сказав 3 квітня під час зустрічі з президентом Фінляндії Александером Стуббом, передає УНІАН.
Відповідаючи на запитання щодо мобілізаційного плану України, Зеленський сказав: «Пів мільйона нам не потрібно. Я вдячний головкому за аудит. Важливо, що він знайшов сили й усередині ЗСУ. А відповідна кількість, яка не була на фронті, вони на фронті будуть».
Що стосується того, скільки осіб буде мобілізовано, Зеленський заявив, що «поки не готовий це сказати».
При цьому президент зауважив, що Росія планує мобілізувати 300 тис. військових.
Можна скільки завгодно влаштовувати танці з бубнами навколо “закону про мобілізацію”, розв’язувати питання — у 27 років мальчік стає чоловіком чи все ж таки у 25, та як бронь для працівників верблюдівництва допоможе економічному буму — а путін одним наказом планово призвав 150 тисяч новобранців (з яких %80-90 стануть контрактниками).
Додайте до цього повну мобілізацію на окупованих територіях — і за рік ми отримаємо додатково таку саму кількість окупантів, яка прийшла до нас в лютому 2022.
Наразі ситуація має такий вигляд, що з ними будуть розбиратись ті ж самі люди, які вже проведуть по 3 роки на війні, бо чювакі з “монобільшості” так і не спромоглися говорити з народом як дорослі відповідальні політики та організувати адекватний мобілізаційний процес затяжної війни.
Зате знову відправили Подоляка на сотнях годин ефірів розповідати як “мобілізація вже не потрібна” та іншу позітівну маячню як нам “нє помогаєт Запад”.
Ну то побачать що буде далі.

Валерій Прозапас, 36 окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського
Джерела серед українських високопоставлених офіцерів розповіли виданню Politico, що в разі нового наступу росіян влітку існує великий ризик того, що лінія фронту посиплеться.
Україна потребує безпілотників, гаубиці і сотні тисяч снарядів і ракет.
За словами високопоставлених українських офіцерів, які служили під командуванням генерала Валерія Залужного, військова реальність є похмурою.
Існує великий ризик, що лінія фронту зруйнується там, де росіяни зосередять свій наступ. Завдяки значно більшій чисельності та керованим авіабомбам, які вже кілька тижнів тероризують українські позиції, Росія, ймовірно, зможе прорватися через лінію фронту і зруйнувати її на деяких ділянках.
«Зараз Україні ніщо не може допомогти, тому що немає серйозних технологій, здатних компенсувати Україні перевагу в військах, які Росія, ймовірно, кине. Ми не маємо таких технологій, а Захід не має їх у достатній кількості».
Лише українська стійкість і витривалість, а також помилки російського командування можуть змінити похмуру динаміку.
Військові також нагадали, що покладатися на російські помилки — це не стратегія. Вони з гіркотою згадували про помилки, які, за їхніми словами, від самого початку підірвали український опір — помилки, яких припустилися як Захід, так і Україна.
Вони також розкритикували зволікання Заходу, стверджуючи, що постачання і системи озброєнь надійшли занадто пізно і в недостатній кількості, щоб змінити ситуацію на краще.
Один із офіцерів розповів, що «Залужний називав це «війною одного шансу».
Тепер все залежить від того, де Росія вирішить зосередити свої сили в наступі, який, як очікується, розпочнеться цього літа: «У переднаступальному ударі — від Харкова і Сум на півночі до Одеси на півдні — останніми тижнями значно зросла кількість ракетних ударів і ударів безпілотників, спрямованих на інфраструктуру, що ускладнює очікування того, де буде завдано головного удару».
За словами джерела, Україна для опору потребує 4 мільйони снарядів і 2 мільйони безпілотників.
Військові підкреслили, що їм також потрібно набагато більше солдатів. Наразі Україна не має достатньої кількості чоловіків на передовій.
Крім того в Україні наразі не лише військова криза — але й політична криза.
У той час як Україна ухиляється від великого призову, «Росія зараз збирає ресурси і буде готова розпочати велику атаку приблизно в серпні, а може й раніше».