Темпи розконсервації ББМ падають: що відбувається на російських базах зберігання бронетехніки? Коли запаси техніки виснажаться?
➡️Команда Військового Віщуна підготувала дослідження стану та процесу розконсервації парку бойових броньованих машин російською армією за час вторгнення. Наше дослідження ґрунтується на аналізі супутникових знімків баз зберігання, а також інформації з відкритих джерел, в дослідженні також приймав участь аналітик Jompi.
Ознайомитись з повними результатами дослідження можна на сайті ➡️ https://www.vishchun.com/post/tempy_rozkonservatsii_bbm_padaiut_shcho_vidbuvaietsia_na_rosiiskykh_bazakh_zberihannia
Короткий зміст. В дослідженні ми порівняли знімки 6 основних баз зберігання за 2024 та 2021 роки. Машини ми розділили їх на дві категорії: відносно хороші та розібрані.
▶️Що було? Станом на 2021 рік рф мала на зберіганні 14 000 одиниць ББМ.
▶️40% ББМ росія вже розконсервувала. Саме тому зараз щодня на сході позиції штурмують безкінечні колони, яким після таких втрат доведеться рано чи пізно взяти велику оперативну паузу.
▶️Що зараз? За консервативною оцінкою Віщуна станом на 2024 рф має на зберіганні 3617 ББМ (на 5 аналізованих базах) з яких 23% в розібраному стані. За ліберальною оцінкою Jompy їх 3821(53%) відповідно, тобто переважна більшість техніки на цих базах не є “підйомною” та повинна пройти капітальний ремонт на БТРЗ.
▶️25-50% залишків техніки є непридатними для відновлення (в залежності від того, наскільки консервативно ви сприймаєте аналіз). Темпи розконсервації техніки за останні 6 місяців помітно впали.
▶️Скільки ББМ виробляється на рік? Від 1670 одиниць – спроможності ворога виготовляти/ремонтувати ББМ на рік. Ремонт — не виготовлення . У статистику заводського випуску входять і відремонтовані одиниці техніки також.
▶️Коли ББМ закінчаться? 12-24 місяці – термін за який у ворога закінчаться ББМ. Виснаження “підйомних” запасів очікується ближче до 2026 року у разі збереження темпів поточних середньорічних втрат.
Через вторгнення збройні сили РФ зазнали величезних втрат в техніці яка перебувала на озброєнні регулярних частин. Оскільки здатності ВПК не здатні покрити потреби фронту навіть на 10% росіяни були змушені почати вигрібати техніку з БЗВТ.
Щоб оцінити можливості потенціалу відновлення російських втрат техніки, а також можливості комплектації нових підрозділів підготували для вас інфографіку.
⭕️ Станом на початок літа 2024 року на російських базах зберігання залишалось:
– 37% буксированої артилерії;
– 58% САУ;
– 56% танків;
– 55% ББМ;
– 23% РСЗВ.
Темпи розконсервації танків в РФ
Через втрату великої кількості танків в бойових діях в Україні, росіяни були змушені почати знімати їх з БЗВТ. Починаючи з 22 по 24 роки ми оцінили кількість танків на складах:
— Танки Т-72:
Кількість Т-72 на базах зберігання ще доволі велика, що дозволяє росіянам підтримувати спроможності відновлення, проте вже на початку 2025 року темпи мають впасти приблизно у 2 рази.
— Танки Т-62:
Практично всі машини, які піддавались швидкому ремонту росіяни вже витягнули з складів й тепер відновлюють цю модель ОВТ виключно завдяки БТРЗ, тобто кількість їх поставок в війська буде опиратись виключно на потужності заводу, що каже нам про сталі поставки в війська.
— Танки Т-80:
Ситуація та ж сама, що й з Т-62, проте машини, що залишились на зберіганні не підлягають ремонту, а виключно канібалізації. Всі машини які можна було відновити зараз перебувають на заводі в Омську.
— Танки Т-64:
Протягом вторгнення суттєвих змін немає, повʼязано це з важкістю відновлення та ремонту (нестачею запчастин).
— Танки Т-55:
Поставляються в війська виключно через ремонт на БТРЗ.
— Танки Т-90:
Всі танки були зняті з баз зберігання, що може казати нам про поступове зменшення й кількості виготовлених танків Т-90М «Прорив».
Загалом з баз зберігання зникло:
Від 22 року до середини 23:
— Т-72 зникло 345 од.
— Т-62 зникло 554 од.
— Т-80 зникло 812 од
— Т-64 зникло 63 од.
— Т-55 зникло 56 од.
— Т-90 зникло 23 од.
Усього: 1853 танка
Від середини 2023 року до середини 2024:
— Т-72 зникло 198 од.
— Т-62 зникло 125 од.
— Т-80 зникло 273 од.
— Т-64 зникло 0 од.
— Т-55 зникло 41 од.
— Т-90 зникло 89 од.
Усього: 726 танків
❗️Висновок:
Наявні тенденції свідчать що вже на початок 2025 року темпи розконсервації впадуть до 500 од. на рік, що дозволить перекривати потреби тільки на 50-60%.
Враховуючи це, логічно настає новий етап війни де буде вирішувати не техніка, а інженерні споруди, а також можливості їх знищення та логістика. Це й буде вирішувати наступальні та оборонні здатності обох сторін, і, на превеликий жаль, ми сильно відстаємо в інженерній підготовці, але виграємо у логистиці.
Динаміка змін на майданчику з танками Т-55, Т-62 і Т-80 на 111 базі зберігання. Саме ця база стала головним джерелом для відновлення Т-62 на 103 БТРЗ.
Візуально можна «прикинути» зникнення такої кількості танків, що вистачило б для близько 2 танкових бригад
Як змінювалась центральна частина 6018 бази резерву танків (Камышлов) зберігання за останні два роки. Практично вся техніка була знята зі зберігання за виключенням машин біля технічних приміщень, які не змінювали своє положення. Скоріше за все вони «мертві».