Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що президент Володимир Зеленський попросив його залишитися на посаді.
Про це повідомляє The Guardian.
На запитання, чи планує він залишитися на посаді міністра оборони найближчими місяцями, Резніков відповів: «Так, це було рішення мого президента«.
Нагадаємо, 21 січня ЗМІ повідомили, що харчі для військових Міноборони може закуповувати за цінами завищеними у 2-3 рази.
Відомство у відповідь заявило: «Відомості ЗМІ про закупівлю харчування для військових — омана й маніпуляції. Готуємо матеріали для СБУ». Міністр оборони Олексій Резніков спростовує інформацію про закупівлю продуктів за завищеними цінами. За його словами, в оприлюдненому ЗМІ документі була технічна помилка — постачальник вказав ціну не за десяток, а за кілограм яєць.
Дмитро Биков
Ціни на базові продукти харчування у закупівлях Міноборони «стрибнули» ще восени 2022 року, — «слуга народу» Радіна
Після повторного запиту Міністерство оборони надало інформацію про ціни, за якими протягом 2022 року закуповували харчування для військових.
Про це у Facebook повідомила Голова комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна.
«Бачимо, що проблеми є. Ціни на базові продукти харчування у закупівлях Міноборони «стрибнули» ще восени 2022 року. Для прикладу я обрала ціни з каталогів за кілограм найбільш поширених овочів — картоплі і капусти — і наклала на них ціни на такі ж картоплю і капусту за даними Держстату за 2022 рік. Результат ви бачите на графіку», — зазначила парламентарка.
Радіна зазначила, що з початку осені ціни на картоплю і капусту в каталогах Міноборони значно, подекуди удвічі, відрізняються від середніх споживчих цін на ці ж овочі за даними Держстату.
«У перші місяці повномаштабного вторгнення ціни на картоплю і капусту з каталогів Міноборони подекуди були в кілька разів нижчими, аніж ціни на ці ж овочі у каталогах, датованих осінню — після збору врожаю, коли на ринку ціна на них найнижча. При цьому, я свідомо не ставлю питання щодо цін у перший місяць війни — за тих обставин пріоритетом було зберегти постачання за всяку ціну», — пояснила голова комітету ВР.
Водночас, наголосила нардеп, договори містять лише загальний список продуктів. Які саме товари постачалися по факту і коли — невідомо, для цього потрібно також дослідити видаткові накладні.
«Що ми робимо з цього приводу? У парламенті ми працюємо над законопроектом №8381, який вже ухвалено в першому читанні. Зокрема, буду переконувати колег підтримати запровадження «стелі» для закупівельних цін на продукти на рівні споживчих цін за замірами Держстату (бо ціна супермаркету також включає і доставку, і охолодження, і багато чого іншого, а готують страви для військових не постачальники, а кухні частин чи самі військові).
Ведеться робота і в уряді. У першу чергу — завдяки команді Мінекономіки. За доброї волі Міноборони зміни, запропоновані Мінекономіки, можна було б вже імплементувати на рівні підзаконки. Проте поки цього не зроблено. Сьогодні долучусь до засідання міжвідомчої робочої групи в уряді, яка працює над цими змінами», — пояснила Радіна.
Нардеп також опубілкувала каталоги цін на продукти за договорами Міноборони із постачальниками за 2022 рік. Жоден із цих документів не позначений як державна таємниця чи документ із обмеженим доступом
P.S. На графіках ви бачите різницю між закупівельними цінами Міноборони і реальним ринком. Дані оприлюднила голова антикоркомітету ВРУ. https://bit.ly/411yPZc
Про картоплю по 22 грн за кг, коли в магазині — по 9, вже писав (https://bit.ly/3Ii82kk). З нового — цікавим є графік з капустою по 36 грн за кг, коли в магазині — по 13.
Значна різниця між цінами на ринку і в договорах Міноборони є і серед інших продуктів: самі перевірте їх документи — https://bit.ly/3jTIsbO.
Припустимо, що це не корупція, а некомпетентність чи неспроможність. ЗСУ від цього не сильно легше.
Я змушений повторитися. Закупівлі (і не тільки) в Міноборони породять ще багато публічних скандалів і щодо корупції, і щодо некомпетентності.
А в захисників Резнікова хочу запитати наступне: ок, ви не вірите в корупцію (ваше право). А некомпетентність/неспроможність міністра оборони під час війни — для вас це ок?
Ви правда вірите, що рішення про міжнародні поставки зброї залежать від міністра, неспроможного організувати закупку картоплі і капусти? Серйозно?
Нагадаю, що поки єдиний крок, який вирішує питання прозорості цін на продукти для військових — законопроект №8381. https://bit.ly/3XDzI7n
За його розробку варто дякувати антикорупційному комітету ВРУ, а також експертам, серед яких і ЦПК. Але, на жаль, ніяк не Міноборони.
Віталій Шабунін,
.
Заявление Резникова о том, что лично Зеленский попросил его остаться министром обороны, равно как и назначение уже уволенных заместителей Резникова его советниками, это открытое доказательство. Страх перед американскими аудиторами у власти уже прошел.
😡»Сволоч этот Порошенко с его бандой. До смерти напугали», — примерно так сейчас говорят на эту тему в коридорах Офиса президента.
🤠В самом деле. Когда американцы твердо решили прислать свой аудит на фоне сканадала с поставками провианта в ВСУ, в ОП перепугались так, что сами развернули «борьбу с корупцией». В течение нескольких недель вся страна наблюдала массовые увольнения (аж до Тимошенко и заместителей Резникова).
🤔Однако, не долго длился тот мандраж. Даже нежно любимый нами Шабунин отметил, что за обысками не следует никаких процессуальных действий на уровне судов. А это верный признак, все обыски были пиаром и ничем более. Пиариться больше нет необходимости. Вот, уже уволенных заместителей сделали советниками.
😴Окончательно, подмоченную репутатцию Резникова решили прикрыть именем президента. Мол не по собственной воле, а по требованию царя-государя в отставку он не пошел. Мол, Зеленского любят во все мире, кто покусится на его авторитет?
💰Знак верный, скоро будет новый корупционный скандал. И снова в Министерстве обороны. И поводов поминать Зеленского будет во много раз больше.