ВМСУ планують отримати розвідувальний корабель та ракетний комплекс

226

Міністр оборони України Степан Полторак під час робочої поїздки до Одещини поінформував про підвищення бойових можливостей Військово-морських сил у 2019 році та про зростання майже вдвічі зарплат військовослужбовців ВМС.

Про це повідомляє Укрінформ.

“На наступний рік ми плануємо продовжити підвищення бойових можливостей Військово-морських сил за рахунок того, щоб завершити будівництво і поставку двох малих броньованих артилерійських катерів, та одного десантно-штурмового типу “Кентавр”. Ми маємо завершити модернізацію фрегата “Сагайдачний”, будівництво та введення до складу ВМС розвідувального корабля. Особливу увагу звертаю, що фінансовий ресурс для відновлення та модернізації ВМС України на наступний рік буде вимірюватись вже не в сотнях мільйонів гривень, а в мільярдах”, – наголосив Полторак.

Міністр також зазначив, що наразі розглядається можливість закупки у іноземних партнерів окремих видів і типів потужних катерів для виконання окремих завдань на морі. “Завдання ВМС на наступний рік – ввести якнайшвидше до бойового складу два катери типу “Island”, які мають прибути в Україну, завершити будівництво ракети “Нептун” та створити ракетний комплекс, який у перспективі має перейти на озброєння ВМС України”, – зазначив очільник оборонного відомства.

У наступному році Збройні сили України будуть значно підсилені засобами військово-повітряної оборони, авіацією, артилерійськими системами. В міністерстві обіцяють спланувати закупку засобів для створення інфраструктури спостереження за надводною обстановкою в Чорному та Азовському морях.

Крім того, Полторак пообіцяв з 1 січня 2019 року майже вдвічі збільшити грошове забезпечення військовослужбовців. “Я хотів би навести окремі цифри різниці грошового утримання, яке отримували зараз, і яке буде наступного року. Так, командир бази сьогодні отримує 18 тисяч, а з 1 січня 2019 отримуватиме 27 тисяч 107 гривень. Командир корабля другого рангу отримує сьогодні 14 тисяч, а буде отримувати трохи більше, ніж 21 тисяча гривень”, – поінформував міністр.

Командир корабля третього рангу отримуватиме 19 тис. 150 грн (13 тисяч у 2018 р.), командир катера – 14 тис грн (9 тисяч 900 гривень у 2018 р), матрос першого року – 10 тисяч 800 гривень (7 тисяч 300 гривень у 2018 р.).

Відповідну інструкцію Полторак пообіцяв затвердити після повернення до Києва.

P.S. ЗСУ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ БОЙОВІ ВЕРТОЛЬОТИ AIRBUS

Про це наголосив Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко під час церемонії передачі двох вертольотів Airbus Н-225 НГУ та ДСНС, яка відбулася сьогодні, 21 грудня в міжнародному аеропорту «Бориспіль».

«Ми повинні мати і бойові вертольоти Airbus, які посилять бойову міць Збройних Сил України для захисту суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України», – підкреслив Глава держави.

181221 airbas 1Багатоцільовий вертоліт NHI NH90 та ударно-розвідувальний Tiger / Фото: airbus.com

Він додав, що другим етапом співпраці з компанією Airbus буде використання бойових вертольотів для потреб ЗСУ.

181221 airbas 2Морський багатоцільовий вертоліт AS565 MBe / Фото: airbus.com

Крім того Президент зазначив, що використання французько-німецьких гелікоптерів підвищить конкуренцію і швидкість модернізації авіаційних машин серед українських виробників.

181221 airbas 3Багатоцільовий легкій вертоліт Н135М / Фото: airbus.com

Нагадаємо, компанія Airbus Helicopters виробляє декілька моделей сучасних бойових, багатоцільових та військово-транспортних вертольотів. Серед них – багатоцільовий NHI NH90 (який може використовуватися як протичовновий), вже відомі Н145, Н125, Н225 (в модифікації «М») та Н135М, морський багатоцільовий AS565 MBe та ударно-розвідувальний Eurocopter Tiger.

defence-ua

Поделиться:
Загрузка...