В Україну прибула перша офіційна торгова місія США

97

У Києві Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зустрів Першу офіційну торговельну місію Міністерства торгівлі Сполучених Штатів Америки, яка прибула для пошуку перспективних об’єктів для інвестицій в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ).

Двостороння торгівля Україна-США невпинно зростає – товарообіг за 8 місяців 2018 року уже збільшився на 16% і склав $2,6 млрд. Спільний інтерес наших країн лежить у площині агробізнесу, енергетиці, інфраструктурі, ІТ, промисловій співпраці. Ми також розпочали процес приватизації за новим прогресивним законодавством, що створює виняткові інвестиційні можливості і для американських компаній, – підкреслив Степан Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр України додав, що американські компанії вже зараз ведуть активну діяльність в Україні і є надійними партнерами для українського бізнесу.

Американські компанії уже привезли з собою в Україну власні технології і завдяки наявності в Україні кваліфікованого персоналу зуміли досягти чудових результатів. Ми продовжимо системні реформи [в Україні], поліпшення інвестиційного клімату, дерегуляцію та посилення прав інвесторів. Певен, що наша співпраця матиме ще більше вагомих результатів та перемог, – підкреслив Степан Кубів.

Степан Кубів зазначив, що також успішно працює Українсько-Американська рада з торгівлі і інвестицій, створено українсько-американські Робочі групи з питань сприяння розвитку двосторонньої торгівлі, інвестицій, захисту прав інтелектуальної власності, сільського господарства, усунення технічних бар’єрів в торгівлі.

Перша офіційна торговельна місія Міністерства торгівлі США  складається з дванадцяти керівників американських компаній, що зацікавлені у розвитку бізнесу з Україною розпочала свою роботу у Києві 29-30 жовтня 2018 року. Під час роботи Місії буде проведена низка зустрічей з представниками українського бізнесу, а також Світового банку та МБРР. Для представників американських компаній – учасників Місії буде проведено деталізовані брифінги щодо особливостей ведення бізнесу в Україні, а також надані практичні рекомендації по пошуку партнерів.

P.S.

Експорт українських товарів зростає вже 20 місяців поспіль. Так, у січні-серпні 2018 цей показник зріс на 12,4% або на на $3,4 млрд проти аналогічного періоду торік. Загалом же за 8 місяців 2018 ми продали товарів на $30,9 млрд.

Найбільша питома вага в українському експорті належить:
? продукції АПК та харчової промисловості (36,8%),
 продукції металургійного комплексу (26,4%),
продукції машинобудування (11,7%),
? мінеральним продуктам (9,2%).

ЄС залишається найбільшим торговельним партнером України. Питома вага країн ЄС в експорті товарів з України у січні-серпні 2018 року становила 42,1%. Так, експорт товарів до країн ЄС зріс на 18,3% або $2,0 млрд і становив $13,0 млрд.

В географічному розрізі найбільше зріс експорт до: Америки +30,4%; Європи +18,6% ; Азії +10,0%.

Поделиться:
Загрузка...