Категории: Политика

В Україні анонсували закон про покарання чоловіків, які виїхали за кордон під час війни

В Україні буде розроблено закон про покарання чоловіків, які незаконно виїхали за кордон під час воєнного стану.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

За його словами, зараз не передбачено має ніяких покарань для тих, хто незаконно перетнув кордон і потім повернувся в Україну.

«На сьогоднішній день таких правил і обмежень не встановлено, але я думаю, що по закінченню війни держава зробить все для того, щоб кожному громадянину нагадати, що він робив під час війни. Маю на увазі тих, хто нелегально перейшов кордон», – сказав він.

Міністр вважає, що це буде спільна ініціатива Кабінету міністрів і депутатів Верховної ради. «Я думаю, це буде закон», – повідомив Клименко.

За його словами, зараз вивчається міжнародний досвід. «Яким чином поводитись з нашими громадянами, які порушили закон вже один раз. Вони мають відповісти за порушення закону. Я думаю, кожен громадянин цього хоче і зрозуміє державу, якщо будуть якісь обмеження щодо подальшого пересування цих громадян як мінімум за кордон», – додав міністр.


Обіцянка розробити закон, згідно якого будуть «карати чоловіків, які незаконно покинули Україну під час воєнного стану» (с), хоча » на сьогоднішній день таких правил і обмежень не встановлено» (с), «але я думаю, що після закінчення війни держава зробить все для того, щоб кожному громадянину нагадати, що він робив під час війни» (с) — з вуст цілого голови МВС звучить як черговий вирок.
…… вони збираються встановити зворотню силу закону.
І, знаєте, я їм вірю.
Бо якщо можна тримати в клітці полковника Червінського та наприклад за півроку змінювати результати наркологічної експертизи, то вже присадити на статтю за перетин кордону наша міліція імені Татарова вже будь-кого зуміє.
Уявляєте чергу бажаючих повернутись в Україну після таких заявочєк?
…….
З якої причини чоловікам довелось покидати Україну, рятуючи свої сім’ї від ракет і колон бурятів — не хочете «розробити закон»?
Бо як я пам’ятаю, до 23.02.22 включно, всім гарантувалось, що ніякого нападу не буде і то все «паніка від СNN», правда?
Хороша спроба зробити крайніми звичайних людей в рамках стратегії «війна все спише», але ні.

Последние новости

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 27.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 27.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

18 часов назад

Ракети «Фламінго» вдарили по оборонному заводу у Волгограді

Сили оборони України, за повідомленнями українських моніторингових ресурсів, завдали удару по АТ "ФНПЦ "Титан-Баррикади"" у Волгограді крилатими ракетами FP-5 "Фламінго". …

18 часов назад

Тотальний дефіцит бензину в Іркутську

Ситуацію на окупованому півострові Крим погіршується щодня. Люди розповідають про відсутність бензину, черги, відключення електроенергії, перебої зі зв'язком, порожні полиці…

1 день назад

Треті роковини вбивства росіянами Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова

24 червня 2026 року – треті роковини вбивства двох українських підлітків Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова в тимчасово окупованому Бердянську.…

1 день назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 26.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

2 дня назад

Крим без води. Кому потрібна Каховська гребля

До 2014 року Автономна Республіка Крим та місто Севастополь були глибоко інтегровані у водогосподарський комплекс материкової України. Історично Крим –…

2 дня назад