В конструкцію БТР-3 внесено майже 740 змін

292

Він оснащений бойовим модулем БМ-3М «Штурм-М», який має стандартну 30-мм автоматичну гармату ЗТМ-1, дві пускові установки для протитанкових керованих ракет «Бар’єр», 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117 та спарений кулемет КТ-7,62 мм

Відтоді як Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. О. Морозова розробило бронетранспортер БТР-3, минуло вже понад п’ятнадцять років. За цей час машина, яку нині серійно випускають на Київському бронетанковому заводі, не тільки досить успішно себе зарекомендувала, а й зазнала низки різноманітних змін, які значно поліпшили її можливості. Нещодавно з’явилась оновлена модель бронетранспортера — БТР-3ДА, яку створено з урахуванням досвіду застосування в районі антитерористичної операції на Сході України. Загалом на прохання українських військових, у конструкцію БТР-3 внесено майже 740 змін

У першій половині 2016 року Київський бронетанковий завод випустив перші два глибоко модернізовані бронетранспортери БТР-3ДА. Ці машини оснастили чотиритактним шестициліндровим дизельним двигуном із рідинним охолодженням Deutz BF6M 1015CP й автоматичною трансмісією Allison типу 3200SP.

Нині БТР-3ДА спроможний долати підйом на гору з кутом у 30 градусів, рів завширшки 2 м та перешкоду заввишки 0,7 м. До того ж у разі завантаженості в 16,5 т, доведеної до бойової маси, бронетранспортер БТР-3ДА розвиває максимальну швидкість по шосе 104 км/год.

Бронетранспортер оснащено бойовим модулем БМ-3М «Штурм-М» зі стабілізацією блоку озброєння у двох площинах (стабілізацію забезпечує сучасний цифровий стабілізатор високої точності СВУ-50–4С із використанням твердотільних гіроскопів). Модуль має стандартну 30-мм автоматичну гармату ЗТМ-1 (з боєкомплектом 350 пострілів), а також дві пускові установки для протитанкових керованих ракет «Бар’єр», 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117 і спарений кулемет КТ-7,62 мм (із боєкомплектом 2000 набоїв). Система панорамного огляду дає змогу членам екіпажу тримати в полі зору місцевість під розгорнутим кутом (майже 360 градусів). З метою ефективного застосування БМ-3М на БТР-3ДА по лівому борту встановлено додатковий енергоагрегат, який дає змогу управляти модулем без використання основної силової установки.

Оновлений бронетранспортер має поліпшений бронезахист екіпажу. Збільшено кількість шарів внутрішнього додаткового захисту із семи до шістнадцяти. Зріс протиосколковий захист. Окрім того, на машину передбачено встановлення протикумулятивних решітчастих екранів. Щоб забезпечити відповідний рівень захисту, використано бельгійську бронесталь, а корпуси машини виготовляють «із нуля» на Лозівському ковальсько-механічному заводі. Проте, за рекомендаціями розробника — ДП «ХКБМ», може бути використано і польську, і фінську сталі.

Під час визначальних відомчих випробувань було виявлено в машині певні недоліки. Більшість зауважень усунуто, щодо деяких роботи тривають. Нині заплановано вдосконалити бойовий модуль, на який буде встановлено оптико-електронний модуль (ОЕМ-ВМ) із тепловізійним каналом ДП «Ізюмський приладобудівний завод».

На сьогодні БТР-3ДА прийняли в експлуатацію в ЗС України. У підрозділах інших силових структур використовують переважно машини БТР-3Е1 та БТР-3Е1-У. Матеріально-технічне обслуговування машин здійснюють силами виїзних бригад Київського бронетанкового заводу й силами ремонтних підрозділів, де їх експлуатують. А якщо не вдається усунути поломки на місці, то машину відправляють на підприємство. Для оперативнішого виконання робіт із ремонту нової машини в місцях їх експлуатації потрібно організувати комплект групового ЗІП на БТР-3ДА, куди входитимуть комплектувальні одиниці, які найчастіше можуть ламатися.

defence-ua.com

P.S. 

ДК «Укроборонпром» веде розробку мобільного комплексу протидії безпілотним літальним апаратам (БПЛА), який призначений для виявлення, ідентифікації та супроводження БПЛА з послідуючою постановкою радіоелектронних перешкод каналам навігації, управління та передачі даних, видачею цілевказівки для вогневого враження та їх знищення.

Всі елементи комплексу розміщуються на базі бронемашин підвищеної прохідності.

Проект передбачає два етапи реалізації:

І етап – створення мобільного комплексу радіорозвідки та придушення каналів управління, навігації та передачі даних БПЛА, що дозволить нейтралізувати діяльність до 90% БПЛА противника.

ІІ етап – створення модулю вогневого враження. Це дозволить нейтралізувати до 99% БПЛА противника за рахунок використання високоточної зенітної зброї (снарядів з повітряним підривом та ракет класу «земля-повітря» з лазерним наведенням). Також розглядаються альтернативні варіанти модуля (в тому числі лазерного ураження).

Характеристики: БПЛА викривається невеликою радіолокаційною станцією (РЛС) і автоматично ідентифікується власною оптоелектронною головкою. Після ідентифікації об’єкта як ворожого, автоматично перенаправляє системи спостереження в напрямку викриття та супроводження РЛС підозрілого літаючого об’єкту, з одночасною постановкою активних перешкод, які порушують систему дистанційного управління БПЛА. Об’єкт в автоматичному режимі повертається до місця старту або продовжує політ у некерованому режимі до розрядки акумуляторів або закінчення пального. У разі неефективності порушення системи дистанційного керування БПЛА або повернення БПЛА до місця старту з розвідними даними, застосовується модуль вогневого враження, який знищує ворожий об’єкт.

Комплекс здатний виявляти цілі з площею поверхні від 100 см2 на відстані до 10-30 км, обладнаний не охолоджуваною двокоординатною кольоровою камерою з термальними датчиками та лінзами. РЛС працює в частотному діапазоні 400 – 6000 МГц.

Щодо практичної реалізації проекту, то у 2016 році було підготовлено спільне рішення з Міністерством оборони України на виготовлення дослідного зразка, що підтверджує веб-сайт Платформи Розвитку Інновацій (створена у формі державно-приватного партнерства між ДК «Укроборонпром» в особі ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» та приватними інвесторами).

Склад мобільного комплексу радіорозвідки та придушення каналів управління, навігації та передачі даних БПЛА:

 • шасі
 • пеленгатор, сканер
 • постановник радіоелектронних перешкод
 • оптико-електронний пристрій
 • пункт керування ланкою
 • БПЛА забезпечення (розвідка частот роботи БПЛА противника та подавлення каналів передачі розвідувальної інформації)
 • виносний пункт управління

Концепт модуля вогневого ураження:

 • шасі
 • зенітна гармата із снарядами повітряного підриву
 • зенітні ракети з лазерним наведенням
 • зброя лазерного ураження

Нагадаємо також, що у 2016 році, майже одночасно з анонсом проекту, з’явилась інформація, що схожий за характеристиками мобільний комплекс протидії БПЛА розробляється КБ «Південне» спільно з Rheinmetall Defence.

Мобільний комплекс протидії тактичним безпілотним літальним апаратам, що дозволяє знищувати їх на висоті до 2 км і в радіусі зони ураження — до 4 км. Цей комплекс також повинен блокувати роботу БПЛА в широкому діапазоні частот в зоні до 30 км, — генеральний конструктор КБ «Південне» Олександр Дегтярьов (з інтерв’ю газеті «2000» №41(791) 14 — 20 жовтня 2016р.)

До складу цього мобільного комплексу повинні увійти засоби управління, розвідки, радіоелектронної протидії (боротьби) та вогневого ураження (система Skyshield від Rheinmetall Defence із 35-мм автоматичною гарматою). Всі елементи комплексу розміщуються на базі бронемашин підвищеної прохідності.

ukrmilitary.com

Поделиться:
Загрузка...