За підсумками 27 засідання Контактної групи з питань оборони у форматі “Рамштайн”, яке відбулося 11 квітня, партнери оголосили про низку нових кроків підтримки України.
Про це сповістив міністр оборони Рустем Умєров.
Так, у 2025 році Німеччина передасть 4 системи ППО IRIS-T та 300 ракет-перехоплювачів до цих систем, 30 ракет для Patriot, 15 танків Leopard-1, 25 бойових машин Marder, та додаткові 100 тисяч артилерійських боєприпасів. Загалом, сума додаткової допомоги до 2029 року становитиме 11 мільярдів євро.
Велика Британія надасть допомоги на 450 млн фунтів стерлінгів, зокрема на сотні тисяч дронів, радіолокаційні системи та ремонт раніше наданої техніки.
Норвегія надала 100 млн фунтів стерлінгів на фінансування пакета допомоги, оголошеного Великою Британією. І разом з тим оголосила про 1 млрд допомоги, зокрема на боєприпаси і ППО/ПРО. Загалом, Норвегія збільшила військову підтримку у 2025 році на 5 млрд євро.
Бельгія виділить пакет військової допомоги для України, вартість якого становить 1 мільярд євро. Водночас Данія оголосила про 25 пакет військової допомоги вартістю майже 900 млн євро.
Литва планує виділити 20 млн євро на закупівлю боєприпасів. А Естонія найближчим часом надасть Україні десять тисяч артилерійських боєприпасів, а також сухпайки для потреб ЗСУ.
Нідерланди виділять 150 млн євро на посилення української протиповітряної оборони.
Окрім цього, за словами Умєрова, є ще один важливий результат. Йдеться про створення коаліції РЕБ за лідерства Німеччини.
“Це важливе рішення, яке відповідає вимогам часу та посилює наших воїнів на фронті. Спільно з партнерами ми будуємо сильну оборону України, яка наближає нашу перемогу та справедливий мир”, – підсумував міністр.
P.S.
Країни-учасниці Контактної групи з питань оборони України зобов’язалися виділити для України військову допомогу на суму у 21 мільярд євро.
Про це на пресконференції оголосив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі.
Це рекордне збільшення фінансування для України. Гілі додав, що найбільшим цьогорічним внеском є 4,5 млрд фунтів стерлінгів від Великої Британії.
“Сьогодні – один місяць від дня коли Росія відкинула мирну пропозицію президента Трампа. Путін сказав, він хоче миру, але відкинув повне припинення вогню. Путін сказав, що хоче миру, але продовжує затягувати переговори. Путін сказав що хоче миру, але його війська продовжують обстрілювати Україну, військові й цивільні цілі”, – сказав він.
За словами міністра оборони Бориса Пісторіуса, Німеччина надасть понад 11 мільярдів євро допомоги до 2029 року на додаток до вже обіцяних грошей.
“Враховуючи триваючу агресію Росії проти України, ми повинні визнати, що мир в Україні, здається, недосяжний у найближчому майбутньому. Ми забезпечимо, щоб Україна продовжувала користуватися нашою спільною військовою підтримкою. Росія повинна зрозуміти, що Україна здатна продовжувати воювати, і ми будемо її підтримувати”, – зазначив Пісторіус.
Країни ЄС виділили Україні понад 23 млрд євро з початку 2025 року, — Каллас
Цього року європейські країни вже виділили понад 23 мільярди євро на військову допомогу Україні.
Як інформує Reuters, про це заявила глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас
«Європейські країни вже виділили понад 23 млрд євро на військову допомогу Україні цього року. Це перевищує суму, яка була виділена минулого року», — заявила Каллас.
Допомога Україні від країн ЄС у квітні
З початку квітня 2025 року ряд європейських країн оголосили про надання пакетів військової допомоги. Так, 1 квітня під час візити до Києва міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок повідомила про надання пакета військової допомоги на загальну суму 11,25 млрд євро. За її словами, 3 мільярди євро виділять для короткострокової підтримки, а ще 8,25 млрд — для військової допомоги до 2029 року.
Також уряд Німеччини надасть 130 млн євро на гуманітарні та стабілізаційні проєкти.
3 квітня Данія оголосила про виділення Україні 25-го пакета допомоги на 6,7 млрд данських крон (майже 970 млн доларів). Новий пакет забезпечує військову підтримку України протягом 2025-2027 років і фінансується коштами Українського фонду.
Ключовими елементами пакета є протиповітряна оборона, артилерія та фінансова підтримка Повітряних сил України.
Міністра фінансів Норвегії Єнс Столтенберг повідомив, що норвезький уряд погодився збільшити обсяг підтримки України у 2025 році ще на 50 мільярдів крон (приблизно $4,6 млрд). Відтак загальна сума допомоги складе 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).
6 квітня прем’єр-міністр Бельгії Барт Де Вевер заявив, що його країна надасть пакет військової допомоги для України на 1 млрд євро. Зазначається, що Брюссель планує допомогти Україні розбудувати більше спроможностей для самозахисту й для того, щоб підготувати Європу до можливих агресивних дій з боку РФ.