Україна може отримати новий мовний закон у лютому, — Кириленко

68
На початку 2019 року Україна може отримати нове законодавство про державну мову, адже зараз тільки Конституція регулює вживання української мови

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко.

«У жовтні цього року у першому читанні парламент схвалив цей законопроект, а наприкінці січня — початку лютого парламент розглядатиме цей закон у другому читанні. Відповідно, якщо парламент його ухвалить, в лютому Україна отримає нове повноцінне мовне законодавство», — зазначив Кириленко.

За його словами, зараз у країні немає жодного закону, крім Конституції, який би регулював застосування української мови.

Закон буде регулювати використання української мови в усіх сферах суспільного життя: у ЗМІ, судочинстві, діяльності установ і органів влади, рекламі. Також він передбачатиме створення комісії із питань української мови, посади уповноваженого з питань мови, а також відкриття безкоштовних курсів для її вивчення.

Як зазначив віце-прем’єр, якщо громадянин хоче стати держслужбовцем або отримати українське громадянство, він повинен буде зафіксувати рівень володіння українською мовою і отримати відповідний державний сертифікат.

P.S. Мелітопольська спеціалізована школа №23 

Швидкісний інтернет та Wi-fi, сучасне програмне забезпечення та обладнання, яскравий дизайн та умови для інклюзивного навчання – за такими принципами цього року оновлюються близько 300 українських шкіл та дитячих садків по всій країні. Мелітопольська спеціалізована школа №23 – одна із них.

Поделиться:
Загрузка...