Україна накрила балістичними ракетами ATACMS з касетною бойовою частиною військовий аеродром у Курській області.
Про це повідомляють GEOINT-аналітики українського проєкту “Кіберборошно”.
У ніч на 25 листопада українські ракетні війська завдали удару по російському аеродрому тактичної авіації “Курськ-Східний” американськими балістичними ракетами ATACMS.
У своєму каналі проєкт оприлюднив кадр із детонацією суббоєприпасів двох ракет М39 з касетною бойовою частиною на території летовища.
Аналітики геолокували приблизні райони ураження тут і тут. Вони припадають на стоянку авіаційної техніки, зокрема, бойових літаків. Наразі невідомо, чи були вони розміщені там у момент удару.
Пов’язані з російською військовою авіацією блогери також підтвердили факт удару балістичними ракетами. Зокрема, відомий пропагандист Ілля Туманов, котрий є автором каналу Fighterbomber, заявляє про пуск 8 ракет.
За його словами, системи протиповітряної оборони аеродрому змогли віпрацювати лише по семи ракетах, наголосивши, що цей термін означає лише спробу перехоплення, а не збиття.
Офіційно ніхто з представників влади чи військового керівництва України цю інформацію не коментував.
===
Російська система протиповітряної оборони (ППО) С-400 не змогла збити балістичні ракети ATACMS, які завдали удару по російському аеродрому «Курськ-Східний».
Відповідне відео оприлюднили GEOINT-аналітики українського проєкту «Кіберборошно».
На оприлюдненому відео можна побачити, що окрім атаки безпосередньо на сам аеродром «Курськ Східний», також були завдані удари по позиції С-400, що намагалася відбити атаку.
При цьому система ППО встигла випустити щонайменше дві ракети, які намагалися перехопити балістичні ракети ATACMS. Вона не змогла відбити атаку, і її розташування було уражене двома балістичними ракетами з касетною бойовою частиною.
GEOINT-аналітики українського проєкту «Кіберборошно» встановили приблизну геолокацію завданого удару по позиції ППО: 51.7486691, 36.3712049
Також відео дозволяє визначити, що по аеродрому та околицях було завдано удару щонайменше п’ятьма ракетами М39 з касетною бойовою частиною.
Це була четверта атака далекобійними західними ракетами та третя — ракетами ATACMS по території Росії після зняття заборони на такі удари з боку США в середині листопада 2024 року.
mil.in.ua