З жовтня 2023-го по кінець червня 2024-го в селі Кринки, що на лівому березі Дніпра у Херсонській області, зникло безвісти 788 українських військових.
Про це пише «Слідство.Інфо» з посиланням на дані поліції.
У матеріалі видання йдеться, що зараз війна з росіянами іде на островах поблизу Кринок.
Видання поспілкувалося з десятком матросів, човнярів і медиків з різних бригад морської піхоти, які або були у Кринках, або доправляли туди людей.
Більшість з них каже, що оборона Кринок було з самого початку надважкою задачею з обмеженим ресурсом.
«Особливо важко було туди заходити в жовтні на зиму», — розповів один зі співрозмовників «Слідство.Інфо».
Дехто з учасників висадки на Кринках вважає, що спочатку обороняти село і пробувати розширювати плацдарм було можливо, але коли село стерли вщент, і не залишилось навіть руїн, то десь наприкінці зими завдання з утримання цих позицій стало для багатьох «дорогою в один кінець», хоч «Слідству.Інфо» вдалось відшукати людей, які в Кринках були тричі.
За даними правоохоронців, 788 чоловіків розшукують як офіційно зниклих безвісти у Кринках у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024-го. При цьому кількість загиблих військових, яких вдалось звідти вивезти і врешті поховати, є значно меншою — 262 захисників за цей період.
Нагадуємо, раніше деякі ЗМІ повідомили про вихід ЗСУ із села Кринки, що на лівобережжі Дніпра Херсонської області.
Водночас у Морській піхоті ЗСУ заявили, що Сили оборони України продовжують виконувати бойові завдання на лівобережжі Дніпра, зокрема в районі населеного пункту Кринки.
У Збройних Силах України за дорученням Головнокомандувача Олександра Сирського завершена розробка та почалось впровадження комплексної програми дій «Збереження життя військовослужбовців».
Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.
Як зазначають у Генштабі, програма «Збереження життя військовослужбовців» — це універсальна система для кожного підрозділу, ключовим пріоритетом якої є збереження життя наших воїнів.
Особлива увага буде приділена:
- удосконаленню підготовки українських захисників;
- підвищенню якості їх навчання;
- покращенню надання медичної допомоги на всіх етапах;
- забезпеченню відпочинку особового складу, який виконує бойові завдання та низці інших заходів.
Важливий аспект реалізації програми — це дії командирів підрозділів, адже на них покладена максимальна відповідальність за збереження життя особового складу. «Ми боремося за нашу землю, але життя українського солдата — найважливіше. Позицію можна повернути, життя — ні».