Церемонія відкриття підприємства була проведена офіційними особами Міністерства оборони Франції та представниками компанії.
Пороховий завод у місті Бержерак, який знаходиться у власності Eurenco, відкрив нову лінію в межах збільшення темпів виробництва метальних зарядів для артилерійських снарядів на всіх етапах виробництва.
Під час цієї церемонії був присутній міністр оборони Франції Себастьян Лекорню, який прокоментував цю подію як значний крок до незалежності країни у виробництві пороху, який до цього вироблявся на шведському підприємстві Eurenco.
«Ми доклали вражаючих зусиль для збільшення темпів виробництва. Між кількістю боєприпасів, які ми могли передавати Україні щомісяця, зокрема 155-мм снарядів для наших гармат «Цезар», і тим, що можемо постачати сьогодні, ми досягли значного прогресу», – цитує Укрінформ заяву міністра оборони Франції.
Треба зауважити, що підприємство з виробництва пороху в Бержераку на 100% належить державі, що дозволить підтримувати виробництво всередині країни у будь-який час.
Будівництво нової лінії розпочалося у квітні 2024 року в рамках збільшення темпів виробництва модульних метальних зарядів для європейських покупців та України безпосередньо.
Нова виробнича лінія заводу має розпочати роботу вже на початку 2025 року, і майже одразу ж перші «плоди» його виробництва отримає українська армія.
Завод був створений під час Першої світової війни, а з 2023 року знову став стратегічним для французької держави та, крім того, для всієї європейської військової промисловості.
Наразі французькі виробники розраховують на виробництво 1200 тонн пороху на рік.
mil.in.ua
Сурков і переполох.
Все, що доросла людина має знати про цього путінця – це уявіть собі глибину кризи Росії, коли ідеологію “русского мира”придумує особа, яку навіть росіянцем назвати тяжко. Його батько чеченець, а мати взагалі хтозна хто. Раніше цей Сурков бігав з Кадировим. Коротше, метис, який хоче бути русєє всіх русскіх.
Вихід Суркова з інтерв’ю у французькій L’Express трапився невипадково. Людині, яка формувала політичну стратегію Кремля багато років – дали завдання: а) показати кремлівське бачення «миру» з Україною, б) налякати французиків, які грозяться розправити ядерну парасольку.
Також у ці дні голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн виступила у Королівській данській військовій академії в Копенгагені з чітким посланням. Що Росія активно готується до війни з Європою, воєнні амбіції Москви не знають меж.
Поки налякані європейці – переварюють правду, Сурков повторив стару путніську тезу, що Росія – не завершується ніде.
“Російський світ кордонів не має. Російський світ скрізь, куди проникає культурний, інформаційний, військовий, економічний, ідеологічний, гуманітарний вплив Росії”.
На всіх континентах.Особливо там, де мешкають москвороті парихожани РПЦ.
Про Україну. Багато хто вперше відкрив для себе Суркова саме цією цитатою.
Цитую: «Плануємо розділ цієї штучної квазідержави на природні частини. На цьому шляху можуть бути маневри, уповільнення та навіть зупинки. Але його буде пройдено.»
Чи є це щось новим? Ні.
Ще 2016 року в мережу злили листування Суркова з представниками самопроголошених маріонеткових «республік», в якому він обговорював плани поділу України на Новоросію, Малоросію та Галичину, а також узгодження фінансових витрат, ухвалених законів. Не таємниця також, що Сурков особисто консультував
У 2020 Сурков давав інше інтерв’ю, де теж був потік українофобії.
«України немає. Є українство. Тобто специфічний розлад розуму. Дивним чином доведене до крайніх ступенів захоплення етнографією. Таке криваве краєзнавство. Сумбур замість держави. Борщ, Бандера, бандура є. А нації немає. Брошура «Самостійна Україна» є, а України немає. Питання тільки в тому, України вже немає чи поки що немає? Я, як не дивно, укрооптиміст. Тобто вважаю, що України немає поки що. Але з часом вона все ж буде. Хохли хлопці вперті, вони зроблять. Проте, яка саме це буде Україна, в яких межах вона існуватиме і навіть, можливо, скільки буде Україн — питання відкриті. І у вирішенні цих питань Росії так чи інакше належить брати участь. Україна була у складі Росії. Україна для імперської та радянської бюрократії завжди була справою клопіткою. То отаман Полуботок підведе, то західняки до Гітлера перекинуться. Примус силою до братніх відносин — єдиний метод, що доказав ефективність на українському напрямку. Не думаю, що буде винайдено якийсь інший», —
Тоді мало хто звернув увагу на ці погрози, бо у нас було сплошноє переміріє та розмінування.
15 лютого 2022 року Сурков знову нагадав про себе, написавши колонку для видання «Актуальні коментарі», де цілком серйозно розмірковував про межі Російської імперії до 1918 року і відкрито говорив про те, що Україна та країни Балтії повинні входити до складу Росії.
Тобто нічого нового.
В цьому інтерв’ю порадувало, що цей гібрид єнота з носорогом Сурков користується застарілими довідками про портрет українця.
“Більше половини українців у 2014 році, наприклад, у побуті, у сім’ї та на роботі говорили російською. Менше половини підтримували вступ до ЄС і ще менше – до НАТО. Попри думку народу, принаймні його більшості, Україну намагаються насильно підкорити Заходу, не зрозуміло, навіщо”, – каже путінець.
І тут же намагання насц*ти французам на голови, які все частіше різко висловлюються проти РФ.
“Прямо зараз, коли ми ведемо діалог, європейська, в тому числі і французька зброя, застосовується проти моєї країни для підтримки маріонеткового київського режиму, що спирається не на більшість українського народу, а на антиросійську прозахідну меншість. Захід продовжує спроби насильницької колонізації України”, – каже Сурков.
Мораль?
Москва далі просуває агітки на Захід, які базувались на типовових портретах українців початку десятих років. Утім з того часу багато аполітичних не лише стали цікавитись політикою, а й в різних формах долучились до сил оборони, волонтерки, тощо.
У такі моменти розумієш, що ми би мали дати L’Express гарне інтерв’ю про те, чому розпад Росії на фрагменти – корисний для безпеки Європи і гаманця кожного француза. Але для цього треба вивчати Росію і точно не сподіватись на заробітки із нею.
Я би назвала цю статтю: «Як Франція процвітатиме, якщо розвалити Росію»?